3 korzyści z wyposażenia żaluzji i rolet wewnętrznych w napęd

Architecture chair furniture house

Osłony okienne, takie jak żaluzje zewnętrzne czy rolety wewnętrzne to produkty, które mogą zostać wyposażone w napęd. Wówczas z tradycyjnych, zwykłych osłon staną się produktami smart. Co to oznacza w praktyce i jakie są zalety takie rozwiązania? Na te pytania odpowiedzi znaleźć można w treści niniejszego artykułu, do lektury którego serdecznie zachęcamy!

Korzyść nr 1 – wygoda użytkowania żaluzji i rolet wewnętrznych z napędem

W sytuacjach, gdy promienie słońca za mocno doskwierają, a nawet oślepiają, każdy domownik najczęściej podchodzi do okna i zasuwa rolety bądź żaluzje. I odwrotnie. Gdy chcemy wpuścić nieco naturalnego ciepła do środka musimy wstać z wygodnego łóżka albo miękkiej kanapy i ręcznie odsłonić żaluzje lub rolety wewnętrzne. Dzięki inteligentnym napędom te czynności można wykonywać dosłownie za pomocą jednego kliknięcia na pilocie bądź w dedykowanej aplikacji!

Korzyść nr 2 – oszczędność czasu

Czas to rzecz bezcenna. Wie o tym każdy. Wiedzą o tym także firmy specjalizujące się w inteligentnych rozwiązaniach. To właśnie dlatego w ich ofercie znaleźć można napędy do osłon okiennych, takich jak żaluzje fasadowe, okiennice, zasłony czy rolety wewnętrzne. Każdorazowe podejście do okien, by opuścić zasłony, rolety czy żaluzje może nie jest najtrudniejszym zadaniem, ale na pewno zabiera nam nieco czasu. Dzięki napędom ta kwestia zajmuje kilka sekund, czyli tyle, co kliknięcie na pilocie odpowiedniego przycisku.  

Korzyść nr 3 – oszczędność energii

Dzięki inteligentnym napędom oraz czujnikom słońca, osłony okienne, takie jak wspomniane żaluzje czy rolety wewnętrzne unoszą się i opadają w zależności od aury i warunków atmosferycznych. Dzięki temu wpuszczają do wnętrza pomieszczeń promienie słoneczne, które w bezkosztowy sposób ogrzewają je, a także uniemożliwiają niepotrzebna ucieczkę skumulowanego ciepła.