3 zalety wyposażenia bramy w napęd

brama wjazdowa z napędem

Wiele osób dobrze wie, jak problematyczne bywa ręczne otwieranie i zamykanie bramy za każdym razem, gdy opuszczamy posesję lub wracamy do domu. Szybkim i prostym rozwiązaniem tego dyskomfortu jest wyposażenie bramy wjazdowej w napęd. Jakie korzyści przyniesie automatyka do bram, stanowiąca jedno z podstawowych rozwiązań oferowanych przez najlepsze firmy z branży smart rozwiązań? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w treści niniejszego artykułu. Oto 3 zalety wynikające z wyposażenia bramy w automatykę. 

Otwieranie i zamykanie bez wysiłku dzięki napędom do bram skrzydłowych i przesuwnych

Słowa walka z ciężka bramą na zawsze znika ze słownika, jeśli zdecydujemy się na napędy do bram skrzydłowych lub przesuwnych. Wszak można ją z łatwością zamknąć i otworzyć za pomocą pilota i co ważne, aby to zrobić nie musimy nawet opuszczać przytulnego, ciepłego wnętrza naszego auta. Możliwość zdalnego sterowania bramą docenimy szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz panować będzie brzydka aura: śnieg, ulega, porywisty wiatr, a także wtedy, gdy będziemy naprawdę zmęczeni. 

Kontrola dostępu do domu

Napędy do bram skrzydłowych i napędy do bram przesuwnych to nie tylko produkty, które zwiększają komfort użytkowania bramy, ale także mają realny wpływ na bezpieczeństwo. Dzięki napędom do bram skrzydłowych i przesuwnych można bowiem mieć pełną kontrolę nad tym, kto dostanie się na teren naszej posesji, a tym samym znajdzie się w pobliżu naszego domu, rodziny, mienia.   

Zapobieganie uszkodzeniom

Chodzi tutaj zarówno uszkodzenia lakieru auta, jak i uszczerbki na zdrowiu dzieci czy czworonogów, które przypadkowo znajdą się w pobliżu bramy. Bramy wyposażone w napęd posiadają czujniki, które zatrzymują automatycznie jej pracę, gdy wykryją przeszkodę.