Rolety wewnętrzne – dlaczego warto je zautomatyzować?

rolety wewnętrzne czy automatyzować?

Rolety wewnętrzne wyposażone z napęd stanowią jeden z najważniejszych elementów systemu automatyki domowej. Jeżeli cenimy innowacyjne i inteligentne rozwiązania, a jednocześnie chcemy, by nasz dom był miejscem naprawdę wygodnym do życia, to zdecydowanie warto zaopatrzyć rolety wewnętrzne w napęd. Poniżej przedstawiamy argumenty, które mamy nadzieję, że przekonają Was do tego, by jak najszybciej zerknąć do oferty takich firm, jak Somfy i nabyć, a następnie wyposażyć rolety i inne osłony okienne w napęd.

Rolety wewnętrzne a komfort

Bez wątpienia rolety wewnętrzne wyposażone w napęd podwyższają poziom komfortu życia użytkownika. Jak? Po pierwsze ułatwiając mu sterowanie roletami wewnętrznymi za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji czy na pilocie. Po drugie już nie trzeba wstawać z wygodnego fotela, kanapy czy łóżka by zasłonić albo odwrotnie, by odsłonić rolety. Można to zrobić z każdego, dowolnego pomieszczenia.

Rolety wewnętrzne jako element systemu automatyki domowej

Dzięki połączeniu wielu urządzeń i sprzętów, a w tym rolet wewnętrznych z napędem z centralą i tym samym stworzeniu inteligentnego systemu automatyki domowej, można sterować jego działaniem z dowolnego miejsca na ziemi. Już nie trzeba się martwić o to, czy jak wrócimy do domu, w jego wnętrzu będzie panowała na przykład zbyt wysoka temperatura.

Rolety wewnętrzne z napędem a inteligentne scenariusze

Użytkownicy mogą także zdecydować się na zaplanowanie inteligentnych wystarczy wybrać określony scenariusz, by uruchomić łańcuch reakcji poszczególnych urządzeń. Na przykład aktywowanie scenariusza wyjście spowoduje automatyczne wyłączenie oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach, opuszczenie rolet wewnętrznych i aktywowanie alarmu. Wygodne i proste, czyli kwintesencja smart rozwiązań!