3 sposoby na klimatyczne wnętrze domu jesienią

klimatyczne wnętrze mieszkania

Polska jesień bywa bardzo piękna, ale ma też swoją ciemniejszą stronę, a mianowicie chłodne, dżdżyste i nie zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz wieczory. Jesienią zdecydowanie więcej czasu jesteśmy w domu. Z tego też powodu warto zadbać o to, by jego wnętrze było jak najbardziej przytulne, przyjazne. Wówczas ani zimne wieczory ani poranki nie będą nam straszne, a każdy powrót do domu będzie kojarzył się z czymś przyjemnym. Podpowiadamy, jak stworzyć klimatyczne wnętrze w domu jesienią i… nie tylko!

Zadbaj o optymalne warunki cieplne 

Ciepło, które wita już od progu domu to coś, o czym marzy większość z nas, szczególnie wtedy, gdy wraca się zmęczonym, po całym dniu w szkole, pracy, podróży, do domu. Zazwyczaj rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to przykręcamy ogrzewanie i niestety, od wejścia czeka nas… chłodna niespodzianka. Zanim mieszkanie czy dom nagrzeje się do odpowiedniej temperatury, my musimy założyć ciepły sweter i cierpliwie czekać. Albo wybrać inne, oszczędne, inteligentne rozwiązanie, a mianowicie smart ogrzewanie. 

Sterowanie ogrzewaniem to możliwość, która wiedzie prym na rynku inteligentnych rozwiązań dla domu. Co w praktyce oznacza pojęcie sterowanie ogrzewaniem? To szereg ciekawych możliwości, które wpływają bezpośrednio na:

  • oszczędność finansów;
  • oszczędność czasu;
  • komfort cieplny;
  • środowisko naturalne.

Przykład? Ustawianie harmonogramów i scenariuszy, które automatycznie dostosowują poziom ogrzewania do potrzeb, np. obniżają poziom ogrzewania, gdy domownicy są w pracy i szkole i podwyższają ją, gdy zbliżają się do domu.

Wyposaż osłony okienne w napęd

Żaluzje zewnętrzne czy rolety wewnętrzne wyposażone w napęd to kolejna metoda na stworzenie klimatycznego wnętrza w domu. Jesienią dość szybko robi się ciemno i chłodno, dlatego każdy promień słońca jest na wagę złota. Naturalne światło ma spory wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, dlatego warto pójść o krok dalej i wyposażyć osłony okienne, takie jak żaluzje zewnętrzne w czujniki i zintegrować z centralą TaHoma. Pozwoli to zautomatyzować cały proces, a w dosłownym tłumaczeniu sprawi, że żaluzje zewnętrzne czy rolety rozwiną się automatycznie, by wpuścić do wnętrza promienie i naturalne ciepło i opuszczą, by zatrzymać skumulowane ciepło. 

Wyposaż dom w inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie brzmi nieco jak futurystyczna wizja, jednak od dawna jest już czymś standardowym, funkcjonującym w rzeczywistości realnej. Smart oświetlenie w inteligentnym domu to takie, które za pomocą jednego kliknięcia, a nawet komendy głosowej pozwala sterować natężeniem, a także wyłączać i włączać się automatycznie. Oświetlenie naturalne jest zdecydowanie najzdrowsze, jednak jesienią zmrok zapada naprawdę szybko i warto wtedy posiłkować się takim światłem, które przynosi nam relaks, ukojenie, odpoczynek. A takie możliwości otwiera w inteligentnym domu właśnie ogrzewanie stworzone w duchu smart.

Posted in Dom