Jakie rolety do sypialni wybrać?

Photography of person peeking

Jednym z podstawowych zadań rolet jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Poza tym rolety zapewniają dyskrecję, chronią przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz. To szczególnie ważne jest zwłaszcza w sypialni. Rolety jednak muszą być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Pasować powinny do wystroju całego wnętrza. To także ma szczególne znaczenie w przypadku sypialni, czyli pomieszczenia, w którym zachowany musi być odpowiedni klimat. Czym zatem kierować się przy wyborze rolet do sypialni?

Rolety wewnętrzne z napędem

Rolety z napędem to wyjątkowe rozwiązanie dla osób, które cenią komfort. Czym różnią się rolety wewnętrzne z napędem od zwykłych, nawet najlepszej jakości osłon okiennych? Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Przede wszystkim możliwość zdalnego sterowania. Jeśli stanowią one jeden z elementów automatyki domowej, to można opuszczać i podnosić bez żadnego wysiłku. Nie trzeba nawet wstawać z łóżka czy miękkiego fotela, by wpuścić do pomieszczenia ciepłe promienie słoneczne! Takie smart rozwiązania nie są już w dzisiejszych czasach żadnym novum. Z ich dobrodziejstwa korzysta coraz więcej osób, a oferta tego typu inteligentnych rozwiązań dla domu jest coraz szersza, o czym można się przekonać, zaglądając do oferty różnych marek – liderówna rynku w kategorii smart rozwiązań dla inteligentnego domu!

Rolety w jasnych kolorach

Jak wspomniano, roleta do sypialni musi być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Dobrym rozwiązaniem pod tym kątem jest wybór rolet w jasnych kolorach. Przykładem może być biała roleta. Zwłaszcza jeśli ramy okienne także są białe i do tego plastikowe. Takie połączenie będzie do siebie świetnie pasowało. Jednak nie tylko biel warta jest zwrócenia uwagi. W sypialni dobrze sprawdzić mogą się również rolety waniliowe czy kremowe. Rolety w takich kolorach dobrze sprawdzają się zwłaszcza o poranku. Filtrują one światło nadając mu ciepłą i przyjemną barwę. Dzięki temu rano wiadomo będzie, że słońce już wstało, ale światło w ogóle nie będzie przeszkadzać. Rolety w jasnych kolorach pasować będą przede wszystkim do sypialni urządzonej w sposób klasyczny. Natomiast czysta biel do dobry wybór do sypialni urządzonej w stylu romantycznym lub nowoczesnego glamour.

Rolety w wyrazistych barwach

Roleta do sypialni musi pasować do stylu w jakim jest urządzona. Dlatego czasem zdecydowanie lepszym wyborem będą rolety w bardziej wyrazistych barwach. Do dobry wybór do sypialni, która urządzona jest w mocnych, zdecydowanych kolorach, ale również w przypadku takiej, która urządzona jest klasycznie, ale chce się w niej zastosować jakiś ożywczy akcent. Pamiętać jednak trzeba, że w sypialni panować musi kolorystyczna spójność. I właśnie pod tym kątem wybierać należy kolor rolet.

Rodzaje rolet do sypialni

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet pasujące do sypialni. Wykonane są z różnych materiałów i mają różne formy. W przypadku rolet do sypialni uwagę zwrócić można na rolety typu dzień-noc. Idealnie zastąpić mogą one firanki. Rolety te mogą być opuszczone przez cały czas. Posiadają bowiem funkcję regulacji stopnia zaciemnienia. Są nie tylko estetyczne, ale i zapewniają dyskrecję. Co ważne, montowane są bezpośrednio na skrzydle okiennym. Pozwalają zatem na uchylenie okna. To może być ważne dla osób, które lubią spać przy uchylonym oknie. Rolety dzień-noc zapewniają zatem również wysoki komfort snu.