Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Firma Volvo Construction Equipment wprowadziła do oferty ładowarki kołowe L110H, L120H, L150H, L180H, L180H High-Lift i L220H wyposażone w liczne zmodernizowane rozwiązania, które przyczyniają się do skrócenia cyklu roboczego i zmniejszają zużycie paliwa nawet o 20%.

 

Pracuje mądrze

 

Ładowarki L150H, L180H i L220H — będące rozwinięciem sprawdzonych maszyn z serii G — charakteryzują się nawet o 15% niższym zużyciem paliwa, natomiast modele L110H i L120H są nawet o 20% oszczędniejsze. Mniejsze zapotrzebowanie na paliwo zawdzięczają między innymi skrzyni biegów OptiShift nowej generacji, która umożliwia operatorowi indywidualne określanie warunków działania funkcji blokady zmiennika momentu (Lock-up), a także zastosowanie silników o dużej mocy, optymalizacji osprzętu oraz konstrukcji nowego suchego hamulca postojowego, która ogranicza straty wynikające z oporów przeniesienia napędu. Udoskonalona skrzynia biegów OptiShift jest wyposażona w funkcję automatycznego przyhamowania przy zmianie kierunku — Reverse By Braking (RBB) — oraz w nowy zmiennik momentu obrotowego z blokadą Lock-up, która bezpośrednio, mechanicznie sprzęga silnik ze skrzynią biegów. W oszczędnym gospodarowaniu paliwem pomaga także pedał „eco”, który aktywnym oporem reaguje na zbyt agresywne dodawanie gazu, oraz najnowszy układ hydrauliczny, który odzyskuje olej w obwodach siłowników podnoszenia/przechyłu i wyłącza pompy hydrauliczne.

 

Nawet o 10% większa wydajność

 

Z myślą o maksymalnej stabilności i sprawności ładowarki kołowe z serii H wyposażono w nowy układ przeniesienia napędu, który harmonijnie współdziała z silnikiem i mostami. Nowy zmiennik momentu pozwala na uzyskanie większego wyjściowego momentu obrotowego, co przekłada się na lepsze osiągi przy małych prędkościach. Zmniejszone odstępy między przełożeniami kolejnych biegów pozwalają na szybsze rozpędzanie maszyny i bardziej płynną pracę. Cechy te, w połączeniu z zaawansowanym układem hydraulicznym mierzącym obciążenie — który poprawia reaktywność osprzętu i przyspiesza ruch wysięgnika w górę i w dół — pozwalają ładowarkom z serii H osiągnąć produktywność nawet o 10% większą w porównaniu z maszynami z serii G.

 

Maszyna pełna funkcji

 

Wysoka sprawność to niejedyna zaleta zmodernizowanych maszyn z serii H. Ładowarki te charakteryzują się także znakomitą wszechstronnością i doskonale sprawdzą się w szerokiej gamie zastosowań — od przenoszenia materiałów, odpadów, żużla czy bloków po przeładunek materiału uprzednio zeskładowanego (rehandling). Unikatowy mechanizm równoległego prowadzenia łyżki (TP) firmy Volvo zapewnia dużą siłę wyrywania i precyzyjne równoległe prowadzenie łyżki w całym zakresie jej ruchu.

 

Oferta Volvo obejmuje również specjalistyczny osprzęt projektowany i wytwarzany specjalnie z przeznaczeniem do opisywanych tutaj ładowarek. Wyposażenie idealnie dopasowane pod względem funkcji i charakterystyki minimalizuje straty energii i umożliwia osiągnięcie maksymalnej wydajności. Gama osprzętu obejmuje widły i chwytaki oraz szereg różnych łyżek. Nowe łyżki przeładunkowe Volvo Rehandling są łatwiejsze do napełniania dzięki wypukłym powierzchniom ślizgowym, a także lepiej zabezpieczone przed wysypywaniem materiału. Opcjonalny układ amortyzacji wysięgnika (Boom Suspension System) ogranicza wysypywanie materiału z łyżki, nawet o 20% zwiększając produktywność pracy na nierównym terenie.

 

Dzięki Load Assist, systemowi dynamicznego ważenia ładunku, nabywcy mogą łatwiej zarządzać zleceniami i monitorować produktywność. System Load Assist sterowany za pośrednictwem 10-calowego ekranu dotykowego Volvo Co-Pilot monitoruje ilość przeniesionego materiału, pomagając w rentownej eksploatacji maszyny.

 

Większa wydajność pracy operatora

 

Ładowarki kołowe Volvo to maszyny stworzone do ciężkiej pracy, wyposażone w szereg funkcji ułatwiających operatorowi osiągnięcie wysokiej wydajności, np. najnowszy układ poziomowania łyżki, dzięki któremu automatycznie wraca ona do ustawienia poziomego z pozycji do wysypu lub pozycji podwiniętej. Widoczność z kabiny jest teraz jeszcze lepsza za sprawą przeprojektowanych lusterek oraz dostępnej opcjonalnie kamery prezentującej obraz zza maszyny. Kamera współpracuje z radarowym systemem wykrywania przeszkód, który generuje wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia dla operatora. Dzięki możliwości wyposażenia w jedną lub wiele dźwigni oraz dostępności trzech trybów działania hydrauliki — zależnie od preferowanego czasu reakcji — ładowarki z serii H można dostosowywać do indywidualnych potrzeb i preferencji w celu zwiększania komfortu i produktywności. Układ Comfort Drive Control umożliwia wygodne kierowanie maszyną za pomocą małej dźwigni i jest szczególnie przydatny podczas załadunku ciężarówek odbywającego się w szybkim tempie.

 

Do twoich usług

 

Ładowarki kołowe L110H, L120H, L150H, L180H, L180H High-Lift i L220H to maszyny łatwe w serwisowaniu, a przez to wysoce dyspozycyjne. Pokrywa silnika jest wyposażona w sterowany elektronicznie mechanizm otwierania, dzięki czemu operator lub technik może uzyskać dostęp do komory silnika. Kabinę można odchylić hydraulicznie pod kątem 30o lub 70o, aby uzyskać nieograniczony dostęp do najważniejszych podzespołów. Punkty wymagające bieżącej kontroli i obsługi serwisowej są dogodnie pogrupowane, aby codzienne kontrole techniczne zajmowały jak najmniej czasu. Wskaźniki zużycia okładzin umieszczone na kołach ułatwiają kontrole stanu technicznego hamulców. Łoża tylnego mostu wyposażono w samosmarowne łożyska i tuleje, które nie wymagają obsługi. Natomiast wentylator chłodzący jest wyposażony w funkcję zmiany kierunku obrotów w celu samoczynnego oczyszczenia elementów układu chłodzenia.

 

W celu wydłużenia okresów międzyprzeglądowych mosty, układ przeniesienia napędu, zbiornik oleju hydraulicznego i zbiornik paliwa zaopatrzono w dogodnie ulokowane wymienne filtry odpowietrzające, które chronią przed wnikaniem zanieczyszczeń i wilgoci. Hamulce są zamontowane po stronie zewnętrznej, a przednie i tylne mosty chłodzone są przez obieg oleju. W celu ograniczenia zużycia komponentów można zaplanować automatyczne wyłączanie silnika po upływie określonego czasu zwłoki. Ta nowa funkcja wyłącza maszynę, gdy turbosprężarka ostygnie do właściwej temperatury.

 

Poręcze i stopnie zostały ponadto pomalowane na pomarańczowo, tak by mechanicy i operatorzy mogli łatwo i bezpiecznie poruszać się po maszynie. Wszystkie te rozwiązania sprzyjają jak najszybszemu przywróceniu gotowości maszyny do pracy.

 

Mając na względzie rentowność eksploatacji maszyn, Volvo oferuje także całą gamę usług realizowanych na fundamencie lokalnej wiedzy i globalnego doświadczenia. Oryginalne części Volvo, osprzęt wykonywany na zamówienie i proaktywne monitorowanie maszyn to tylko niektóre z licznych rozwiązań, które przyczyniają się do ograniczenia całkowitych kosztów posiadania maszyny w całym okresie jej eksploatacji.

 

Volvo Maszyny Budowlane

Zmodernizowane ładowarki kołowe Volvo z serii H: inteligentniejsze, mocniejsze, szybsze

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia