REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Zimowy przestój maszyny budowlanej – jak go dobrze wykorzystać?

Choć rozwój technologii sprawił, że zima niekoniecznie musi już oznaczać kilku miesięcy przerwy w prowadzeniu prac budowlanych, to spora część urządzeń i tak jest odstawiana na ten czas na place firmowe. Długi przestój nie służy maszynom, dlatego należy dobrze przygotować sprzęt do zimowej przerwy. W naszym poradniku podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku.

 

Krok 1 – oględziny

 

Zanim odstawisz maszynę budowlaną na plac i ją umyjesz, koniecznie zlokalizuj ewentualne wycieki. Po myciu będzie to trudniejsze, dlatego jeśli sprzęt nie jest mocno zabłocony, warto poświęcić kilka chwil na podstawową inspekcję.

Wycieki zwykle pojawiają się w okolicach węży hydraulicznych,  na łączeniach przewodów oraz wokół uszczelniaczy i elementów roboczych: półosi, wałów napędowych itp. Należy także zwrócić uwagę na to, czy same przewody nie są przetarte lub pęknięte – jeśli tak, bezwzględnie należy wymienić te elementy.

 

Krok 2 – rozmowa z operatorem

 

Nikt nie ma takiej wiedzy na temat rzeczywistej kondycji maszyny budowlanej, jak jej operator. Zanim pracownik uda się na zasłużony urlop, warto przeprowadzić z nim dłuższą rozmowę i zapytać, czy nie odnotował jakichś niepokojących objawów. Operator zna maszynę na wylot i z pewnością będzie w stanie wymienić potencjalne usterki czy zwiastuny zbliżającej się awarii.

...

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy!

20/12/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU