REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Zakup nowego silnika do maszyny budowlanej: to nie jest takie proste!

Awaria silnika, naprawa nieopłacalna – to chyba jedna z najgorszych wiadomości, jakie może usłyszeć właściciel maszyny budowlanej. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem używanej, w pełni sprawnej jednostki. Najlepiej jednak kupić ją ze sprawdzonego źródła, korzystając z fachowej porady eksperta. Robienie tego „na wariata” często kończy się zejściem lawiny problemów.

 

Co może pójść nie tak?

 

Mogłoby się wydawać, że w dobie powszechnego dostępu do Internetu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. „używany silnik do ładowarki Komatsu”, aby szybko otrzymać oferty i wybrać spośród nich tę najkorzystniejszą. Nic bardziej mylnego. Osoba, która nie ma doświadczenia w tzw. swapie silników, z pewnością będzie mieć duże problemy z ustaleniem, jaką jednostkę właściwie powinna kupić.

 

- Wszystko przez to, że producenci nawet w ramach jednego modelu stosują różne jednostki napędowe. Mało tego: czasami okazuje się, że silniki o takiej samej pojemności i zbliżonej mocy, montowane w identycznym modelu maszyny, mają zupełnie inne konstrukcje. – przestrzega Łukasz Stanaszek z firmy WIBAKO, specjalizującej się w sprzedaży używanych części do maszyn budowlanych.

 

Na czym polegają te różnice? Spójrzmy chociażby na bazę silnika, która może różnić się względem siebie nawet w bliźniaczych modelowo silnikach. Taki silnik będzie oczywiście pasować, ale mogą wystąpić duże różnice w momencie kiedy będziemy próbować przezbrojenia silnika.  Mogą więc pojawić się problemy gdy bloki silników są różne lub np z przekonfigurowanie układu paliwowego okaże się niemożliwe, gdyż głowica silnika przystosowana jest do innego rodzaju wtryskiwaczy.

 

Kolejny problem może stanowić to, czy zakupiony silnik jest sterowany mechanicznie czy elektronicznie. Zasadniczo takie jednostki nie są ze sobą zamienne.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w najnowszym numerze naszej

e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy do lektury.

01/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU