Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Zagęszczarki rewersyjne to sprzęt, bez którego trudno jest sobie wyobrazić większość prac związanych z zagospodarowaniem terenu i budową dróg oraz infrastruktury drogowej. Maszyny te, dzięki swojej uniwersalności, sprawdzają się przy budowie ulic, torowisk, umacnianiu rowów i kanałów, w ogrodnictwie, budownictwie mieszkaniowym czy szeroko pojętym kształtowaniu krajobrazu. Nic dziwnego, że na rynku jest ogromny wybór sprzętów o różnych klasach wydajności. Przoduje w tym firma Bomag, która przygotowała kompleksową ofertę zagęszczarek rewersyjnych do różnych zastosowań. W tym numerze E-maszbud.pl zaprezentujemy trzy popularne pozycje z katalogu producenta, czyli modele BPR 35/60D, BPR 60/65D i BPR 70/70D.

 

Bomag BPR 35/60D – idealna do lekkich prac ziemnych

 

Seria zagęszczarek rewersyjnych o klasie wydajności do 35 kN została stworzona z myślą o niezbyt wymagających pracach, które jednak wiążą się z koniecznością zachowania wysokiej precyzji. Mowa tutaj chociażby o pracach brukarskich, bieżących naprawach nawierzchni, utwardzaniu obrzeży podczas asfaltowania, pracach ogrodowych.

 

Zagęszczarka rewersyjna Bomag BPR 35/60D idealnie sprawdza się na ograniczonej przestrzeni. Maszyna o wadze nieco ponad 200 kilogramów i szerokości zagęszczania wynoszącej 600 mm, może być stosowana także przy budowie rowów i kanałów. Silnym punktem tej zagęszczarki jest chłodzony powietrzem silnik marki Hatz, niezawodny i bardzo wydajny, a przy tym gwarantujący niskie zużycie paliwa.

 

Na komfort pracy operatora wpływa jednodźwigniowy układ sterowania, który minimalizuje poziom wibracji, a tym samym zmniejsza zmęczenie pracownika, pozwalając mu zachować koncentrację przez cały dzień roboczy.

 

Warto zwrócić uwagę na bogate opcjonalne wyposażenie. Model BPR 35/60D może zostać uzupełniony o kółka transportowe, system zraszania wodą (zarówno z przodu, jak i z tyłu maszyny, ze zdejmowanym zbiornikiem na wodę), a także uniwersalną osłonę ochronną, zabezpieczającą przed uszkodzeniem poszycia i silnika.

 

Bomag BPR 60/65D – do średnio wymagających prac

 

Ta zagęszczarka należy do kategorii maszyn o masie do 500 kilogramów (BPR 60/65D waży dokładnie 440 kilogramów) i o klasie wydajności roboczej do 60 kN. Model jest przeznaczony do średnich prac gruntowych i znajduje zastosowanie także przy wykańczaniu nawierzchni drogowych oraz robotach brukarskich (szczególnie po zastosowaniu opcjonalnej maty).

 

Bomag tradycyjnie łączy wysoką wydajność z precyzją i łatwością prowadzenia. Operator korzysta ze wspomnianego już jednodźwigniowego układu sterowania. Wysokość dyszla jest oczywiście regulowana, co zwiększa wygodę pracy. Maszyna jest napędzana wysokoprężną, oszczędną jednostką marki Hatz. Rozwiązaniem zwiększającym uniwersalność zastosowania zagęszczarki jest regulacja szerokości roboczej (podstawowa wynosi 650 mm) wraz z wymiennymi płytami poszerzającymi.

 

Producent w standardzie wyposażył zagęszczarkę w uniwersalną osłonę ochronną. Dzięki niej operator może prowadzić maszynę w nawet bardzo trudnym terenie bez obaw o uszkodzenie podzespołów. Osłona posiada wbudowane klapy serwisowe, które gwarantują łatwy dostęp do punktów wymagających konserwacji.

 

Bomag BPR 70/70D – do najcięższych zastosowań

 

Zagęszczarki rewersyjne Bomag o klasie wydajności do 100 kN i masie przekraczającej 500 kilogramów, zostały stworzone do wykonywania zaawansowanych prac przy zagęszczaniu gruntu pod inwestycje drogowe oraz przy pracach krajobrazowych. Model BPR 70/70D osiąga wagę 557 kilogramów i szerokość roboczą 700 mm. Maszynę napędza silnik wysokoprężny marki Hatz, wyróżniający się ponadprzeciętną trwałością i niskim apetytem na paliwo.

 

Zagęszczarka standardowo jest wyposażona w układ Tip Control, czyli hydrauliczną kontrolę dźwigni przemieszczania wraz z funkcją wspomagania. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla operatora, które z jednej strony ułatwia precyzyjne prowadzenie maszyny, a z drugiej zmniejsza poziom zmęczenia.

 

Kolejnym seryjnym wyposażeniem jest układ zabezpieczający przed cofaniem zagęszczarki. Jest to element zwiększający bezpieczeństwo pracy, szczególnie w trudnych warunkach terenowych. Maszyna może być wyposażona w uniwersalną osłonę ochronną oraz elektryczny rozrusznik z dodatkową korbą.

 

Wszystkie opisane zagęszczarki rewersyjne, a także maszyny innych klas marki Bomag, znajdują się w stałej ofercie wynajmu i sprzedaży firmy HKL Baumaschinen Polska.

 

e-maszbud.pl

 

Zagęszczarki rewersyjne Bomag BPR 35/60D, BPR 60/65D i BPR 70/70D – sprawdzone rozwiązania

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia