Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Są tacy producenci, których kojarzy się niemal wyłącznie przez pryzmat jednego obszaru ich działalności. Bez wątpienia należy do nich Ammann, czyli firma o renomie dostawcy znakomitych  maszyn do zagęszczania gruntu – walców i zagęszczarek. Ammann regularnie uzupełnia portfolio swoich produktów, które już teraz prezentuje się bardzo okazale. 

 

W e-maszbud.pl postanowiliśmy przejrzeć ofertę producenta i wskazać te zagęszczarki firmy Ammann, które potencjalnie mogą najbardziej zainteresować polskich klientów.


Zagęszczarki z wibratorem o 3 wałkach

 

To rewolucyjne rozwiązanie zaproponowane przez Ammanna zostało zastosowane w modelach APH 5030, APH 6030 oraz APH 100-20. Układ z trzema wałkami sprzyja znacznej stabilizacji płyty zagęszczarki podczas pracy. W przypadku określonych położeń fazowych wyeliminowany został ruch przechylny płyty roboczej, który jest typowym problemem w zagęszczarkach z wibratorem o 2 wałkach. 


Korzyści są najbardziej odczuwalne podczas pracy z niską częstotliwością i dużą amplitudą skoku. Efekt jest taki, że wspomniane modele zagęszczarek dysponują najwyższym momentem niewyważenia w swojej klasie oraz gwarantują najwyższą wydajność zagęszczania. 

 

Z punktu widzenia operatora to rozwiązanie przekłada się na znacznie większą precyzję prowadzenia zagęszczarki w wyniku bezstopniowego sterowania wspomagającego dla ruchu przód/tył oraz wibracji punktowej. W maszynach zastosowano również dyszel o nowej konstrukcji, który jest bardzo czuły i zapewnia znakomitą zwrotność oraz mniejsze zmęczenie operatora podczas pracy. 

 

Zagęszczarki APH 5030, APH 6030 oraz APH 100-20 wyróżniają się konstrukcją zabezpieczoną przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami – szczególnie chronione są silnik i elementy hydrauliki. Warto również wspomnieć o wygodnym rozruchu elektrycznym, funkcji wyłączania awaryjnego na końcu dyszla oraz odchylanym zawieszeniu punktu centralnego. Wszystko to wpływa na poprawę komfortu pracy, a tym samym jej efektywności i bezpieczeństwa. 

 

Każdą z zagęszczarek można wyposażyć w opcjonalny system ACEeco, który jest rozwinięciem dobrze znanego rozwiązania firmy Ammann. Kontrolki na wyświetlaczu na bieżąco informują operatora o aktualnym i maksymalnym do uzyskania stopniu ubicia podłoża. 


Zagęszczarki dwukierunkowe zdalnie sterowane 

 

Przedstawicielem tej klasy maszyn jest zagęszczarka Ammann AVH 1000 TC o szerokości roboczej od 650 do 800 mm, wyposażona w silnik wysokoprężny Hatz o mocy 15,4 kW. Takie urządzenie doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie bezpieczeństwo operatora mogłoby być w jakiś sposób zagrożone, czyli np. w głębokim wykopie. 

 

Wspomniana zagęszczarka może być sterowana za pomocą pilota na podczerwień. Maszyna oferuje potężną moc, ale jednocześnie zachowuje kompaktowy rozmiar, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana do pracy w wąskich wykopach i trudno dostępnych miejscach.

 

Ammann AVH 1000 TC posiada szczelną obudowę ułatwiającą prowadzenie prac konserwacyjnych oraz wydajny system filtracji z aktywną separacją cząstek stałych. Dodatkowym atutem jest napęd hydrostatyczny wału przez silnik hydrauliczny. 

 

Zagęszczarki hydrauliczne do koparek

 

Są to specjalne zagęszczarki przeznaczone do bardzo ciężkich i niebezpiecznych prac, obsługiwane za pomocą układu hydraulicznego koparki. Ammann oferuje tutaj modele: ACA 350, ACA 350-Rm ACA 350-RE, ACA 720, ACA 750, ACA 750-2, ACA 1000, ACA 1000-2. Maszyny różnią się parametrami typowo roboczymi, w tym ciężarem (od 360 do 1180 kilogramów), szerokością zagęszczania (od 460 do 880 mm), długością (od 950 do 1226 mm) oraz przeznaczeniem w zależności od wagi koparki (od 12 do 40 ton).

 

System montażu stworzony przez Ammanna jest na tyle uniwersalny, że zagęszczarki pasują do praktycznie każdej popularnej koparki dostępnej na rynku. Zmiana osprzętu następuje automatycznie lub ręcznie – jest to bardzo wygodne i szybkie. Operator może zmienić zagęszczarkę w zależności od tego, jakie zadanie będzie aktualnie realizować. Sprzęt idealnie sprawdza się m.in. w zagęszczaniu rowów pod instalacje wodne czy kanalizacyjne, budowie dróg i torowisk czy przygotowaniu gruntu pod prace murarskie. 

 

Ammann po raz kolejny pokazuje, na czym polega konsekwentne budowanie oferty profesjonalnego sprzętu dostosowanego do potrzeb każdego przedsiębiorcy: od małej firmy brukarskiej po korporację budowlaną. To duże ułatwienie dla klientów, którzy wiedzą, że zaglądając do katalogu producenta zawsze znajdą takie urządzenie, jakie jest im aktualnie niezbędne. A gdy przestanie, to nie będzie problemu z jego późniejszą odsprzedażą – urządzenia Ammann cieszą się doskonałą opinią na rynku.

 

Zagęszczarki Ammann są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl. 

 

e-maszbud.pl

Zagęszczarki Ammann – pełen przekrój urządzeń dla profesjonalistów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia