REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wynajem maszyn do ciężkich prac budowlanych i ziemnych: recepta na przetrwanie kryzysu?

W poprzednim wydaniu e-maszbud.pl pisaliśmy o kryzysie w formie przypuszczającej. Dziś wiemy, że czeka nas recesja. Paradoksalnie w najmniejszym stopniu może ona jednak uderzyć w sektor budowlany, zwłaszcza w budownictwo drogowe. Rząd zapowiedział mocne dofinansowanie projektów realizowanych z kasy państwa, co daje nadzieję na uniknięcie poważnego załamania. Firmy reprezentujące branżę budowlaną i tak nie mają wyjścia – muszą ciąć koszty. Należy to jednak robić nożem, a nie siekierą. Sprawdzonym sposobem na ograniczenie wydatków, przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności, jest korzystanie z usługi wynajmu maszyn do ciężkich prac budowlanych i ziemnych. We współpracy z firmą HKL Baumaschinen Polska, oferującą taki sprzęt do wynajęcia, przygotowaliśmy zestawienie interesujących i bardzo przydatnych modeli z różnych kategorii maszyn.

 

Koparki gąsienicowe

 

Zaczynamy od bardzo cenionego na polskim rynku modelu koparki gąsienicowej, czyli Komatsu PC210/LC-10. Ta maszyna jest napędzana silnikiem Komatsu o mocy 165 KM uzyskiwanej już przy 2000 obrotów. Jednostka spełnia normę emisji spalin EU Stage IV, co ma ogromne znaczenie w przypadku chęci realizacji projektów rządowych (specyfikacja zamówienia często przewiduje konieczność dysponowania maszynami z ekologicznym napędem). Ta koparka gąsienicowa w standardzie jest wyposażona w łyżkę o pojemności 1,68 m3, oferuje aż 6 zautomatyzowanych trybów pracy oraz gwarantuje wysoki komfort operatora dzięki m.in. zawieszeniu pneumatycznemu, doskonale wyciszonej kabinie czy panoramicznemu monitorowi o wysokiej rozdzielczości.

 

Kolejną koparką gąsienicową godną polecenia firmom decydującym się na wynajem, jest Doosan DX225LC-5. Ta 21-tonowa maszyna została wyposażona w silnik o mocy 166 KM o rewelacyjnej wręcz elastyczności i charakteryzujący się niskim zużyciem paliwa. Dodatkowo mówimy tutaj o koparce, która oferuje jedne z najlepszych parametrów roboczych w swojej klasie – między innymi kopie na maksymalną głębokość nieco ponad 6 metrów.
...

 

Cały artykuł jest już dostępny w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

04/05/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU