REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wybieramy przecinarkę łańcuchową do betonu. Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Przecinarki łańcuchowe do betonu to sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu w budownictwie. Tego typu urządzenia, wyposażone w odpowiedni łańcuch diamentowy, mogą być wykorzystywane do różnych prac konstrukcyjnych, murarskich czy instalacyjnych. Redakcja e-maszbud.pl zrobiła krótki przegląd rynkowej oferty przecinarek „diamentowych”. Prezentujemy kilka wybranych i szczególnie polecanych modeli z oferty Husqvarna CP oraz ICS.

 

Przecinarki łańcuchowe Husqvarna Construction Products

 

Szwedzki producent oferuje pełną gamę urządzeń tnących, w tym oczywiście modele łańcuchowe. Piły Husqvarna zdobyły uznanie profesjonalistów dzięki bardzo wysokiej niezawodności. Ważnym atutem przecinarek Husqvarna CP jest technologia wysokiej częstotliwości PRIME™, która gwarantuje świetny stosunek ciężaru piły do jej mocy, a przede wszystkim oferuje znacznie większą wydajność w porównaniu z piłami innych producentów.

 

Przecinarki Husqvarna mogą być wykorzystywane również do cięcia rur. Tutaj bardzo przydaje się oryginalny zacisk przeznaczony do modeli Ring oraz Chain, który umożliwia łatwe, szybkie i bezpieczne przecinanie rur o średnicy do 350 mm.

 

Pierwszym modelem, na który warto zwrócić uwagę, jest spalinowa przecinarka łańcuchowa Husqvarna K970 Chain. Napędza ją chłodzony powietrzem silnik dwusuwowy o mocy 4,8 kW i pojemności 94 cm3. Piła oferuje głębokość cięcia na poziomie maksymalnie 450 mm. Sprzedawana oddzielnie prowadnica jest mocowana do konstrukcji piły przy pomocy dwóch solidnych śrub (większe bezpieczeństwo pracy). Łańcuch napina się standardowo za pośrednictwem śruby.

 

Mocną stroną tego modelu jest system Dura Starter z pompką paliwa, który bardzo ułatwia rozruch. Sam rozrusznik jest bezobsługowy, nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych i został zabezpieczony przed zanieczyszczeniami.

 

Piła jest dostarczana wraz z zestawem do cięcia na mokro. Przepływ wody jest regulowany, dzięki czemu operator może swobodnie kontrolować ilość pyłu, tym samym pracując w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

 

Dodatkowo warto wspomnieć o zintegrowanym, automatycznym systemie kompensacji spadku przepustowości filtra, dzięki któremu piła zachowuje maksymalną moc przez praktycznie cały okres eksploatacji filtra powietrza. Husqvarna K 970 charakteryzuje się również niskim poziomem drgań przenoszonych na uchwyt, co zabezpiecza operatora przed kontuzją i umożliwia dłuższą pracę bez przerw.

...cdn.

 

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. 

Zapraszamy.

01/02/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU