REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wozidło sztywnoramowe Komatsu 830E-5 pracuje w kopalni odkrywkowej w Finlandii

O jakości sprzętu budowlanego, zwłaszcza maszyn, najlepiej świadczy popularność w gronie końcowych użytkowników. Jeśli maszyna spełnia oczekiwania i potwierdza swoją katalogową wydajność w realnych zastosowaniach, ta wieść natychmiast roznosi się wśród przedsiębiorców. Z dokładnie takim scenariuszem mamy do czynienia w przypadku wozidła Komatsu 830E-5, które znakomicie radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach, czyli w kopalni odkrywkowej Kevitsa w północnej Finlandii. 


Tak działa nowoczesna kopalnia 

 

Kopalnia odkrywkowa Kevitsa funkcjonuje od 2012 roku. W 2016 roku została przejęta przez Boliden Group – potentata branży metalowej z siedzibą w Sztokholmie. Firma pozyskuje w kopalni przede wszystkim rudy niklu, miedzi, złota, platyny i palladu, które następnie trafiają do huty Boliden w Harjavalta. 

 

Jako ciekawostkę podajmy, że w 2018 roku właściciel kopalni wydobył z niej około 7,6 miliona ton rud metali. Sama kopalnia daje zatrudnienie 500 pracownikom, a jej eksploatacja jest przewidywana do 2033 roku. Następnie teren ma zostać zrekultywowany i oddany środowisku naturalnemu. 


Intensywna eksploatacja kopalni oczywiście wymusza stosowanie najnowocześniejszego sprzętu. Boliden Group zaufało Komatsu, decydując się na zamówienie aż 17 wozideł 830E-5. Pierwsze z nich rozpoczęło pracę w Kevista w lipcu tego roku. Nie jest to zwykłe wozidło, ponieważ mamy tutaj do czynienia z maszyną hybrydową, w której połączono zalety napędu wysokoprężnego i elektrycznego. 

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl
Zapraszamy.

30/09/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU