REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wieże i balony oświetleniowe

Parafrazując słynną kwestię z filmu Stanisława Barei, możemy napisać, że jak jest zima, to musi być ciemno. Coraz krótsze dni dają się we znaki zwłaszcza przedsiębiorcom z branży budowlanej czy instalacyjnej, którzy często są zmuszeni do realizowania zleceń po zmroku. Dobre oświetlenie placu budowy znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy, a także przekłada się na wyższą jakość robót. Nierzadko bez niego w ogóle nie byłoby możliwości prowadzenia prac. W tym artykule przybliżamy ofertę wież i balonów oświetleniowych czołowych producentów, a więc WackerNeuson, Chicago Pneumatic oraz Pramac.

 

Wacker Neuson: oferta profesjonalnego oświetlenia placu budowy

 

Zacznijmy od balonów oświetleniowych WackerNeuson. Ich niewątpliwą zaletą jest modułowa konstrukcja. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego dopasowania źródła światła do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Balony charakteryzują się ponadto kompaktową, prostą budową– są łatwe w przenoszeniu i bez trudu można znaleźć dla nich miejsce na każdym placu.

 

W swoich balonach oświetleniowych Wacker Neuson stosuje lampy HQI o strumieniu aż 80000 lumenów oraz klasyczne lampy halogenowe o strumieniu 50000 lumenów. Ten rodzaj oświetlenia jest szczególnie polecany do stosowania przy realizacji inwestycji drogowych, ponieważ nie oślepia kierowców. Do wyboru są dwa rodzaje statywów (o wysokości 3,4 lub 5 metrów) oraz liczne akcesoria, dzięki którym można stworzyć indywidualny zestaw pod kątem własnych potrzeb.

 

W kategorii balonów oświetleniowych warto wyróżnić dwa modele: LB 50H oraz LB 80M, którego obsługa jest możliwa wyłącznie z obciążnikiem – taki zestaw jest dostępny w sklepie iSprzęt.pl. LB 50H posiada lampę halogenową o mocy 2000W i zapewnia oświetlenie obszaru o powierzchni 154 m2 (po umieszczeniu źródła światła na wysokości 5 metrów). Z kolei 1000-watowy balon LB 80M z lampą metahalogenkową pokrywa obszar aż 315 m2 (na wysokości 5 metrów)

 

W ofercie WackerNeuson znajduje się także maszt oświetleniowy LTE, czyli mobilne, bardzo wydajne źródło światła korzystające z własnego agregatu prądotwórczego. To idealne rozwiązanie problemu braku zasilania na placu budowy. Maszt został wyposażony w sześć lamp LED pokrywających obszar aż 3800 m2. Stanowi świetne wsparcie przy realizacji inwestycji drogowych, mostowych i konstrukcyjnych, ale może być także wykorzystywany do oświetlenia parkingu czy imprez plenerowych.

 

Dużą zaletą masztu jest bardzo łatwa instalacja – 8,5-metrowa wieża współpracuje z wciągarką hydrauliczną, dzięki czemu jej rozstawienie wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku. Urządzenie zostało wyposażone w trzy podnośniki poziomujące, które zapewniają stabilność na dowolnym terenie i odporność na działanie wiatru o prędkości do 110 km/h. Warto także wspomnieć, że przyczepa masztu oświetleniowego jest dopuszczona do poruszana się w ruchu drogowym na terenie Europy (standardowo posiada sprzęg kulowy do haka samochodowego).

...cdn.

 

Więcej na ten temat na łamach najnowszego numeru naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

03/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU