REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wiertnica Digga PD50: gdy wydajność jest priorytetem

Poważne zadania wymagają użycia poważnego sprzętu. I właśnie w takich warunkach najlepiej sprawdzają się wiertnice australijskiej firmy Digga, które od wielu lat cieszą się dużym zaufaniem przedsiębiorców na całym świecie. Gama modeli tego producenta jest bardzo szeroka, ale my znaleźliśmy w niej coś szczególnie interesującego. To wiertnica Digga PD50, która jest przeznaczona do wykonywania najcięższych prac. Warto przyjrzeć się bliżej temu gigantowi o zaskakująco smukłej konstrukcji.

 

Oczywisty wybór do prac kolejarskich

 

Wiertnica Digga PD50 to największy model w ofercie producenta, który przede wszystkim sprawdza się we wszelkiego rodzaju pracach kolejarskich, w tym przy budowie torowisk. Umożliwia wykonywanie głębokich odwiertów w dowolnym gruncie, również w skale, glinie i zwykłej ziemi. Wiele zależy tutaj oczywiście od zastosowanego wiertła.

 

W ofercie Digga znajdują się wiertła A10 i A11 kompatybilne z tą wiertnicą. W przypadku wykonywania odwiertu w glinie/łupku zalecane jest stosowanie wiertła o maksymalnej średnicy 1500 mm. Jeśli otwór ma zostać zrobiony w ziemi, można wykorzystać wiertło o średnicy do 1800 mm. Dodajmy, że wiertła Digga są wyposażone w odlewane zęby utwardzane węglikiem wolframu. To gwarantuje ich niezniszczalność.

 

Dwa rodzaje napędu

 

Wiertnica standardowo jest oferowana z napędem, w którym wykorzystano silnik 6K Bell Eaton o mocy 67 KM, generujący maksymalny moment obrotowy na poziomie 38420 Nm. Sprzęt może być jednak wyposażony w napęd dwubiegowy z silnikiem hydraulicznym Vis Eaton, który oferuje o 50% większą wydajność i moment obrotowy do 39200 Nm.

 

Napęd dwubiegowy jest o tyle przydatny, że znacząco zwiększa uniwersalność wiertnicy. Na pierwszym przełożeniu urządzenie może wykonywać bardzo duże otwory z ogromną precyzją i wydajnością, z kolei na drugim jest świetnym narzędziem do szybkiego wiercenia mniejszych otworów.

...cdn.

 

Więcej w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

05/11/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU