REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Wibratory pogrążalne Olivibra EWO38C i EWO50C z bezpośrednim zasilaniem z gniazdka sieciowego

Wydajność nie jest jedynym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając sprzęt czy akcesoria budowlane do swojej firmy. Równie istotna jest uniwersalność zastosowania urządzenia, jego funkcjonalność i wygoda obsługi. Dobrym przykładem na to, że można połączyć wszystkie te cechy są elektryczne wibratory pogrążalne Olivibra z serii EWO, zasilane bezpośrednio z gniazdka sieciowego 230V o częstotliwości 50/60 Hz. To duży atut, który znacząco poprawia użyteczność tych wibratorów do betonu. W naszym artykule przyjrzymy się możliwościom całej serii EWO, ze szczególnym uwzględnieniem modeli EWO38C i EWO50C. 

 

Najwyższy poziom funkcjonalności 

 

Wibratory pogrążalne Olivibra serii EWO są wyposażone w mały elektroniczny przetwornik częstotliwości, który stanowi integralny element kabla zasilającego. Dzięki temu istnieje możliwość zasilenia urządzeń ze zwykłego gniazdka jednofazowego.

 

Jest to bardzo przydatne podczas realizacji robót w zamkniętych pomieszczeniach, jak również wtedy, gdy z różnych powodów nie ma możliwości skorzystania z gniazda 400V lub agregatu prądotwórczego (np. z uwagi na konieczność ograniczenia hałasu). 

 

Każdy wibrator pogrążalny z tej linii składa się z jednostki trakcyjnej (zwanej głowicą), kabla elektrycznego oraz wewnętrznie zbrojonego węża obsługowego. Silnik wysokiej częstotliwości jest wbudowany bezpośrednio w głowicę. 

 

Urządzeniem steruje się przy pomocy klawiatury z przełącznikiem zabezpieczonym wzmocnioną uszczelką, odporną na działanie wody. Zwracamy uwagę na fakt zintegrowania przetwornicy w obudowie wyłącznika, a także na to, że buława i przetwornica stanowią integralną całość – dzięki temu do obsługi urządzenia nie jest potrzebny żaden dodatkowy element. Przemiennik został zabezpieczony przed przeciążeniem, przepięciem, zbyt wysoką temperaturą, jak również przed zwarciem obwodu. 

 

Przydatnym rozwiązaniem są diodowe sygnalizatory, które poprzez zmianę kolorów informują operatora o pracy urządzenia, ewentualnie o wykrytym błędzie. Dodajmy, że wszystkie podzespoły elektroniczne są pokryte żywicą, co chroni je przed wilgocią, drganiami i wstrząsami. Wysoka częstotliwość pracy wibratorów gwarantuje przy tym precyzyjne i szybkie usuwanie pęcherzyków powietrza bez ryzyka rozdzielenia struktury betonu, co ma bezpośrednie przełożenie na jego jakość. 

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl
Zapraszamy.

30/09/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU