Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Praca w głębokich wykopach jest nie tylko trudna, ale też niebezpieczna. Dlatego producenci maszyn budowlanych od dawna pracują nad dostarczaniem rozwiązań, które z jednej strony wyeliminują ryzyko wypadków, a z drugiej zagwarantują wysoką efektywność prowadzonych robót. Przykładem takiego sprzętu jest walec Bomag BMP 8500, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o zagęszczaniu gruntu w wykopie i na zboczach. Sprawdźmy, jakie są możliwości tej maszyny.

 

Sprzęt do różnych zastosowań

 

Walec Bomag BMP 8500 oferuje szerokość roboczą w zakresie od 610 do 850 mm. Maszynę napędza silnik marki Kubota o mocy 14,5 kW, który bardzo sprawnie radzi sobie z walcem o masie 1595 kg. Jednostka jest nie tylko wydajna, ale także ekologiczna i ekonomiczna, szczególnie po uruchomieniu trybu ECO, który automatycznie dopasowuje obroty do faktycznego zapotrzebowania na moc.

 

Największą zaletą tej maszyny jest wielozadaniowość. Może być ona wykorzystywana zarówno na placach budowy, jak i przy pracach drogowych czy przy kształtowaniu krajobrazu. Ta uniwersalność jest efektem dużego zakresu szerokości roboczej, a także kompaktowych wymiarów walca. Jest on na tyle niewielki, że spokojnie można go transportować na standardowej przyczepie.

 

W walcu zastosowano dwa zakresy prędkości jazdy, aby ułatwić operatorowi kontrolowanie stopnia zagęszczenia. Maszyna może także pracować w dwóch amplitudach. Przydatnym rozwiązaniem jest system IVC, który kontroluje poziom wibracji. Walec oferuje także podwójny system drgań kierowanych.

 

Walec Bomag BMP 8500 – najwyższy poziom bezpieczeństwa

 

Prezentowana maszyna jest oczywiście zdalnie sterowana – operator kieruje nią przy pomocy bezprzewodowego radia lub kontrolera na przewodzie. Jest to gwarancja pełnego bezpieczeństwa podczas pracy w wykopie czy na wzniesieniach. Całe ryzyko dotyczy wyłącznie maszyny – operator nie jest narażony na wypadek i to także podnosi jego wydajność oraz komfort pracy.

 

W maszynie zastosowano kilka elementów dbających o bezpieczeństwo samej maszyny. Są to przede wszystkim hydrostatyczne hamulce (w tym postojowy), układ automatycznego wyłączania przy stwierdzeniu zbyt niskiego poziomu oleju oraz automatyczny wyłącznik silnika przy wystąpieniu bocznego kąta wychylenia powyżej 45°.

 

Dodatkowo w walcu znalazł się odłącznik akumulatora oraz pełne osłony ochronne wykonane z odpornego na uderzenia materiału kompozytowego. Dzięki temu maszyna może być spokojnie wykorzystywana w wykopach, w których jest narażona na kontakt ze zbitą ziemią czy kamieniami.

Pewne sterowanie

 

Opanowanie kontroli nad walcem jest kwestią krótkiego przeszkolenia. Trzeba przyznać, że Bomag bardzo dobrze rozwiązał sprawę obsługi, z którą poradzi sobie każdy operator. Na liście przydatnego wyposażenia znajduje się m.in. rozrusznik elektryczny. Precyzyjną jazdę zapewnia natomiast bezobsługowy, hydrostatyczny przegubowy układ kierowniczy. Na każdy bęben przypadają po dwa skrobaki.

 

Łatwa obsługa serwisowa

 

Bomag podkreśla, że przy projektowaniu walca kierował się tzw. koncepcją łatwej obsługi. Składa się na nią przede wszystkim moduł diagnostyczny z wyświetlaniem kodu błędu, co znacznie przyspiesza ustalenie źródła usterki. Dodatkowo do dyspozycji serwisantów jest licznik godzin, deska rozdzielcza oraz składany kaptur ochronny. Silnik chroni zamykana pokrywa.

 

Walec Bomag BMP 8500 jest objęty specjalnym programem gwarancyjnym 3-2-1, co oznacza możliwość przedłużenia ochrony na bardzo korzystnych warunkach. Maszyna jest dostępna w ofercie firmy HKL Baumaschinen Polska.

 

e-maszbud.pl

Walec Bomag BMP 8500 – idealny do pracy w wykopach

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia