REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Volvo CE wprowadza do oferty nową generację minikoparek EC15E, EC18E i EC20E

Nowe minikoparki z serii E firmy Volvo Construction Equipment są gotowe na ciężką pracę w ciasnych miejscach, a jednocześnie charakteryzują się niskim kosztami codziennej eksploatacji.

 

Minikoparki z serii E firny Volvo Construction Equipment (Volvo CE) zwinnie dotrą do każdego miejsca i wcisną się nawet w najmniejszą przestrzeń. Modele EC15E, EC18E i EC20E to niewielkie, a zarazem wytrzymałe maszyny, które zastępują poprzednią rodzinę D, natomiast model ECR18E o małym promieniu obrotu jest nową maszyną w rodzinie małych koparek Volvo CE.

 

Wszystkie modele z serii E zbudowano na tej samej, wytrzymałej platformie. Stalowe panele otaczające maszynę są bezpiecznie cofnięte o 10 mm za stosowany wyłącznie przez Volvo wysoki przeciwciężar z żeliwa, który skutecznie chroni maszynę i zapewnia stabilność podczas kopania. Przy całkowitej wysokości tylko nieznacznie przekraczającej 2 m i zdolności do zsunięcia podwozia na szerokość mniejszą niż 1 m nowe modele są w stanie wjechać nawet do bardzo ciasnych miejsc pracy. Po zajęciu docelowej pozycji operator może rozszerzyć podwozie do 1,35 m, aby uzyskać lepszą stabilność. Maszynę zaprojektowano tak, aby prawy narożnik ramy, punkt obrotu i siłownik zawsze pozostawały pomiędzy gąsienicami. W efekcie operator dysponuje jak najlepszą widocznością i łatwiej jest uniknąć uszkodzenia maszyny w trakcie robót w pobliżu przeszkód.

 

Bezpieczeństwo i łatwość obsługi

 

Choć ta koparka mieści się w bardzo ciasnych przestrzeniach, operatorzy doceniają przestronność i przejrzysty układ kabiny. Intuicyjnie rozmieszczone elementy sterowania z możliwością obsługi palcami — podobnie jak duże pedały — ułatwiają operowanie maszyną, która płynnie wykonuje kombinacje ruchów.

 

Podobnie jak wszystkie maszyny Volvo, minikoparki z serii E są z natury bezpieczne. Duże wejście i optymalne rozmieszczenie stopnia oraz poręczy ułatwia wsiadanie do kabiny i wysiadanie z niej, a po zajęciu miejsca operator ma dobrą widoczność i jest skutecznie chroniony przez kabinę ROPS/TOPS/OPG1 oraz daszek należący do standardowego wyposażenia maszyny. Do innych funkcji zabezpieczających należy blokowanie elementów sterowania, tak by nie było możliwe ich przemieszczenie, gdy operator nie siedzi stabilnie na swoim miejscu, jasnopomarańczowy pas bezpieczeństwa i zielona lampa sygnalizacyjna, dzięki której kierownik robót może łatwo upewnić się, że operator ma zapięty pas.

 

Najmniejsze koparki przemieszczane są znacznie częściej niż większe maszyny ogólnego zastosowania. Konstruktorzy Volvo zadbali o to, by transport koparek z serii E był prosty, bezpieczny i szybki. Te miniaturowe maszyny wyposażone są w automatyczną blokadę obrotu i cztery łatwo dostępne punkty mocowania na górnej ramie. Dzięki niewielkiej masie i systemowi transportu łyżki Volvo maszyny można również bezpiecznie transportować z maksymalnie trzema łyżkami i młotem hydraulicznym na niewielkiej ciężarówce lub przyczepie.

... cdn.

 

Więcej już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

21/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU