REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Używana, a praktycznie jak nowa. Wywiad E-maszbud.pl!

Zakup nowej maszyny budowlanej to olbrzymi wysiłek finansowy, którego zdecydowana większość polskich przedsiębiorstw nie jest w stanie udźwignąć. Z tego też powodu w naszym kraju funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięty rynek wtórny. Maszyna z drugiej ręki nie musi być wcale przysłowiowym „kotem w worku”. Wszystko tak naprawdę zależy od jej stanu technicznego.

Każdy przedsiębiorca szukający używanej maszyny budowlanej czy drogowej chciałby mieć pewność, że dobrze inwestuje swoje pieniądze i nie będzie za chwilę zaskoczony kolejnymi wydatkami. Mrzonka? Niekoniecznie. Taką gwarancję daje firma Maszyny Drogowe, która specjalizuje się w sprzedaży kompleksowo odbudowanych maszyn z drugiej ręki.

Skąd pomysł na taką działalność? Jakie były początki firmy i jaki jest jej model biznesowy? O tym rozmawiamy z Patrykiem Jaskułą, współwłaścicielem Maszyny Drogowe.

 

E-maszbud.pl: Cofnijmy się do 2007 roku. Wtedy Państwa firma oficjalnie zaczęła działalność.

 

Patryk Jaskuła: Dokładnie tak. Jeszcze przed wdrożeniem nowej koncepcji działalności firmy, mój dobry kolega Łukasz Zajkowski wpadł na pomysł, aby sprzedawać maszyny drogowe. Skontaktował się ze mną i zaproponował mi, żebyśmy – mówiąc obrazowo – pociągnęli ten wózek wspólnie. Łukasz posiadał już 10-letnie doświadczenie w sprzedaży maszyn a ja wniosłem do firmy przede wszystkim 18-letnie doświadczenie z pracy w autoryzowanych serwisach największych koncernów samochodowych – w tym Grupy Volkswagen i BMW. Mieliśmy więc odpowiednie know-how, wiedzieliśmy, jakie standardy serwisowe i biznesowe powinny obowiązywać w naszej firmie, aby osiągnęła ona rynkowy sukces. Zakasaliśmy rękawy, poszukaliśmy kapitału i ruszyliśmy z własną marką.

 

E-maszbud.pl: Pomysł jednak dość szybko ewoluował.

 

Patryk Jaskuła: Początkowo skupiliśmy się na sprzedawaniu używanych maszyn drogowych i budowlanych, w których przeprowadzaliśmy naprawy bieżące. Stopniowo zauważyliśmy, że oczekiwania polskiego klienta zaczynają się zmieniać. Przedsiębiorcy preferowali maszyny z drugiej ręki, ale po kompleksowej odbudowie. Mieli po prostu dosyć niespodzianek, chcieli kupić sprawdzony sprzęt, który jest od razu gotowy do pracy i nie trzeba przy nim nic więcej robić.

 

To trochę tak, jak z używanym samochodem. Przyjemnie jest kupić auto w świetnym stanie technicznym, którym można się wybrać w daleką podróż i nie zastanawiać się, kiedy nastąpi awaria. Aby było to możliwe, sprzedający musi mieć pełną wiedzę na temat przeszłości pojazdu i przywrócić go do idealnej sprawności. Tym dokładnie się zajmujemy, tylko w „nieco” większej skali.

 

Mniej więcej dwa lata temu uruchomiliśmy zupełnie nowy pomysł na firmę, która specjalizuje się w sprzedaży kompleksowo odbudowanych maszyn drogowych. Samo wdrożenie tego pomysłu zajęło rok – potrzebowaliśmy ludzi, sprzętu, odpowiedniej infrastruktury. Zapadła więc decyzja o przeniesieniu siedziby firmy z Wałcza do Poznania, gdzie mamy do dyspozycji bardzo nowoczesny obiekt warsztatowy z najnowocześniejszym wyposażeniem.

... 
Pełna wersja pierwszej części wywiadu już jutro, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

31/07/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU