REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Uszkodzona opona w maszynie budowlanej - przyczyny i dalsze kroki. Poradnik e-maszbud.pl

Opony należą do najbardziej bagatelizowanych elementów maszyny budowlanej. Wielu właścicieli nie zawraca sobie głowy ich stanem, decydując się na wymianę dopiero wtedy, gdy ogumienie jest już skrajnie wyeksploatowane. To zła praktyka. Od kondycji i jakości opon w ogromnej mierze zależy efektywność robocza całej koparki, ładowarki czy wozidła. Co zrobić w momencie, gdy dochodzi do uszkodzenia opony w maszynie budowlanej? Czy można uniknąć takiego scenariusza? O tym piszemy w naszym poradniku.

 

Zmiana myślenia o oponach

 

Mogłoby się wydawać, że – parafrazując słynne powiedzenie – „opona jaka jest, każdy widzi”. Ot, kawałek gumy, który nie ma większego wpływu na działanie maszyny. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości ogumienie odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu sprzętu, zapewniając nie tylko odpowiednią przyczepność i bezpieczeństwo operatora, ale także dobre właściwości terenowe.

 

- Pamiętajmy, że opony to jedyne elementy maszyny budowlanej, które mają bezpośredni kontakt z podłożem. Dlatego nie wolno chodzić na żadne ustępstwa w kwestii ich jakości czy stopnia zużycia. – podkreśla Sylwester Wójcik, ekspert z firmy WIBAKO.

Kiedy wymieniać opony w maszynie budowlanej?

 

To oczywiście zależy od ich stanu – nie trzeba wcale być nadgorliwym. Jeśli opony nie mają widocznych uszkodzeń, bieżnik jest dostatecznie głęboki, a maszyna dobrze radzi sobie w terenie, można dalej eksploatować ogumienie. Należy jednak pamiętać o bardzo istotnej kwestii:

 

- Nigdy nie montujemy i nie eksploatujemy opon starszych niż 10 lat. Takie ogumienie, nawet jeśli wygląda całkiem nieźle, nie gwarantuje wystarczającego poziomu bezpieczeństwa, nie wspominając już o komforcie jazdy. – dodaje nasz ekspert.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już dziś - w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

24/09/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU