REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Urządzenia pneumatyczne lepsze od elektrycznych? Sprawdzamy!

Inwestycja w nowe narzędzia zawsze jest sporym obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa. Tym bardziej warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze konkretnego sprzętu, zwracając uwagę nie tylko na markę producenta, moc i wyposażenie, ale także, a może przede wszystkim, rodzaj zasilania. Odwieczny dylemat, z jakim mierzą się profesjonaliści, to: wybrać urządzenia pneumatyczne czy może elektryczne? W naszym poradniku, stworzonym we współpracy z marką iSprzęt.pl, wymieniamy argumenty przemawiające za tą pierwszą opcją, a także podajemy przykłady szczególnie polecanych urządzeń pneumatycznych.

 

5 powodów, dla których warto postawić na urządzenia pneumatyczne

 

Urządzenia pneumatyczne nigdy nie zdobyły sobie takiej popularności, jak elektryczne. Jest to spowodowane głównie ich nieco mniejszą dostępnością, a także wyższą ceną zakupu. Ponadto trzeba uczciwie przyznać, że elektronarzędzia są bardziej uniwersalne, ponieważ z reguły nie ma problemu ze znalezieniem źródła zasilania, a w przypadku urządzeń pneumatycznych różnie z tym bywa.

 

Nie zmienia to natomiast faktu, że urządzenia pneumatyczne są bardzo dobrym wyborem dla profesjonalistów. Dlaczego? Oto 5 argumentów:

 

  1. Niższa masa w stosunku do wydajności – urządzenia pneumatyczne są bardziej przyjazne operatorowi, ponieważ z reguły oferują o wiele większą moc w relacji do masy własnej, niż elektronarzędzia. Można to docenić po całym dniu pracy.

  2. Efektywniejsze wykorzystanie mocy – nie każdy wie, że moc nominalna elektronarzędzia nie ma wiele wspólnego z tą, jaka jest przenoszona na wrzeciono. Jeśli przykładowo szlifierka ma moc 2000 W, to realnie można ją wykorzystać w około 50-60 procentach. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku urządzeń pneumatycznych, gdzie moc nominalna odpowiada mocy wydanej.

  3. Brak ryzyka przeciążenia – urządzenia pneumatyczne mają to do siebie, że mogą pracować z maksymalną mocą przez bardzo długi czas, ponieważ są praktycznie odporne na przeciążenia. Nie można tego oczywiście powiedzieć o elektronarzędziach, które wymagają robienia przerw, aby nie dopuścić do spalenia silnika.

  4. Bardzo wysoka trwałość – urządzenia pneumatyczne renomowanych producentów, które zaprezentujemy w dalszej części poradnika, zostały zaprojektowane tak, aby mogły pracować bez żadnej przerwy, czyli w 100% cyklu roboczym. To gwarantuje ich znakomitą trwałość i bezawaryjność. Nawet w przypadku uszkodzenia czy zużycia narzędzia, niemal zawsze istnieje możliwość wykonania niedrogiej naprawy. Oczywiście urządzenia pneumatyczne wymagają okresowych czynności serwisowych, jednak obecnie producenci regularnie wydłużają czas do kolejnego przeglądu.

  5. Bezpieczeństwo – urządzenia pneumatyczne mogą pracować w dowolnych, nawet ekstremalnie trudnych warunkach, chociażby przy dużej wilgotności. To już przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa operatora. Ponadto nie zapominajmy, że pneumatyka eliminuje konieczność korzystania z energii elektrycznej – silniki urządzeń pneumatycznych nie generują iskry, co wyklucza ryzyko porażenia.

 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń pneumatycznych, które z powodzeniem mogą zastąpić elektronarzędzia i to w dosłownie każdej branży. Tym samym przedsiębiorcy inwestujący w rozwój swoich biznesów są w stanie sukcesywnie wymieniać sprzęt na taki, który gwarantuje lepszą wydajność, wyższe bezpieczeństwo pracy i niższe koszty eksploatacji.

...

 

Pełna wersja artykułu będzie dostępna 31 sierpnia, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

30/08/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU