REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Układy napędowe maszyn budowlanych: wszystko podporządkowane automatyzacji

Komfort i wydajność: o tych dwóch słowach szczególnie muszą pamiętać inżynierowie koncernów produkujących maszyny budowlane. Obecni nabywcy oczekują nie tylko dobrej ceny czy niskiej awaryjności, ale przede wszystkim doskonałych parametrów roboczych. W czasach, gdy doświadczeni operatorzy są na wagę złota, przedsiębiorcy muszą zapewniać im jak najlepsze warunki pracy. Stąd konieczność inwestowania w maszyny wyposażone w innowacyjne rozwiązania. W tym poradniku wymieniamy i opisujemy najważniejsze elementy układu napędowego współczesnej maszyny budowlanej.

 

Przekładnia hydrostatyczna

 

Pierwsze przekładnie hydrostatyczne stosowano w maszynach budowlanych i rolniczych już w latach 60. XX wieku. Oczywiście były to relatywnie proste rozwiązania, które nijak mają się do współczesnej technologii.

 

Praca przekładni hydrostatycznej polega na wykorzystaniu różnicy ciśnień między pompą i silnikiem hydraulicznym. W maszynach kołowych moc trafia na układ różnicowy mostów za pośrednictwem skrzyni redukcyjnej. Z bardziej skomplikowanym układem spotkamy się w maszynach gąsienicowych, gdzie stosuje się kilka pomp i silników hydraulicznych, a także dwa (lub więcej) reduktory.

 

W przekładni hydrostatycznej można zastosować pompę układu otwartego, jak i zamkniętego. Na czym polega różnica?:

 

- W sytuacji, gdy przekładnia korzysta z pompy w układzie otwartym, strumień oleju jest kierowany przez rozdzielacz do silnika hydraulicznego jazdy. Pompa w układzie zamkniętym przekazuje olej bezpośrednio do silnika hydraulicznego. – wyjaśnia Sławomir Brzeń, ekspert z firmy WIBAKO.

 

W procesie pracy przekładni hydrostatycznej nieustannie uczestniczy olej hydrauliczny, od którego jakości i czystości w ogromnej mierze zależy sprawność całej przekładni.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już w najbliższy piątek - w nowym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

29/08/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU