REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Układarki do kostki brukowej Probst - funkcjonalność w praktyce

Opracowanie technologii mechanicznego układania kostki brukowej było największym krokiem w rozwoju całej branży brukarskiej i drogowej. Maszyna wykonuje tę pracę szybciej, dokładniej i bezpieczniej. Oczywiście pod warunkiem, że mówimy tutaj o klasowym sprzęcie. Takie urządzenia od wielu lat dostarcza firma Probst, której układarki do kostki brukowej cieszą się znakomitą opinią wśród fachowców. W tym artykule przyjrzymy się możliwościom dwóch modeli Probst: VM-301-KJ-Pavermax oraz VM-401-Multimatic.

 

Sprzęt od sprawdzonego producenta

 

Maszyny firmy Probst wyróżnia to, że są projektowane i produkowane w Niemczech, co stanowi gwarancję bardzo wysokiej jakości wykonania. Producent w ciągu blisko 60 lat obecności na rynku wyspecjalizował się w dostarczaniu sprzętu do transportu i układania materiałów budowlanych, w szczególności kostki brukowej. W ofercie Probst znajdziemy nie tylko wspomniane wcześniej modele układarek, ale także chwytaki.

 

Ciekawostką jest fakt, że pierwsza układarka Probst trafiła do seryjnej produkcji już w 1988 roku. Model VM 203 okazał się wielkim hitem, wyznaczając kierunek rozwoju układarek mechanicznych. Zastosowane w nim technologie pozwoliły Probst wypracować sobie pozycję jednego z najbardziej renomowanych producentów maszyn tego typu. Nie dziwi zatem, że także dziś układarki i chwytaki niemieckiej firmy często są pierwszym wyborem fachowców na całym świecie, w tym w Polsce.

 

Probst VM-301

 

Układarki o oznaczeniu VM-301 to cała gama wydajnych i funkcjonalnych maszyn, które gwarantują wykonawcom znaczne skrócenie czasu realizacji zlecenia. Nowa seria powstała w oparciu o technologie zastosowane w cenionym poprzedniku, czyli VM-203. Inżynierowie Probst znacząco zmodernizowali tamten projekt. W VM-301 znajdziemy między innymi solidną, stalową konstrukcję rurową, a w modelach K i KJ także w pełni przeszkloną kabinę chroniącą kierowcę przed wiatrem, deszczem i pyłem. Pozwala to na prowadzenie prac w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Układarki VM-301 wyróżniają się kompaktową konstrukcją z podwójnym przegubowym układem kierowniczym. Przekłada się to na świetną zwrotność i tym samym możliwość prowadzenia robót w ciasnych przestrzeniach.

 

Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie podwójnego centralnego sterowania w podwoziu. Dzięki temu rozwiązaniu układarka płynnie przemieszcza się po świeżo ułożonej nawierzchni, nie powodując przestawiania kostek. Z kolei nisko położony środek ciężkości zapewnia doskonałą stabilność statyczną w każdej pozycji roboczej.

 

Gamę układarek Probst VM-301 tworzą modele różniące się wyposażeniem oraz maksymalnym obciążeniem roboczym:

 

  • VM-301-Pavermax – limit obciążenia roboczego wynosi 600 kilogramów;

  • VM-301-J-Pavermax – model z elektronicznym joystickiem zamiast mechanicznego sterowania krzyżowego, oferujący maksymalne obciążenie do 600 kilogramów;

  • VM-301-K-Pavermax – wyposażony w ogrzewaną kabinę oraz wycieraczki przedniej szyby, z limitem obciążenia do 650 kilogramów;

  • VM-301-KJ-Pavermax – najlepiej wyposażony model, z elektronicznym joystickiem, wycieraczkami, ogrzewaniem kabiny oraz oferujący obciążenie robocze do 650 kilogramów.

...

 

Więcej na ten temat już 31 maja, w kolejnym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy.

14/05/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU