REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Uff, jak gorąco! Eksploatacja maszyny budowlanej w okresie upałów

Wakacje! Lato! Dla większości ludzi to czas odpoczynku i urlopowania, ale branża budowlana nie może sobie oczywiście pozwolić na żadne przestoje. Trzeba wykorzystać sprzyjającą pogodę, długi dzień i... przetrwać upały. Wysokie temperatury bardzo dają się we znaki nie tylko pracownikom, ale także maszynom budowlanym. Nic dziwnego, że serwisy mają pełne ręce roboty, na co duży wpływ ma również nieprawidłowa eksploatacja maszyn w okresie upałów. O czym należy więc pamiętać? Zapraszamy do naszego poradnika.

 

Nie ufać tylko czujnikom!

 

Każda nowoczesna maszyna budowlana jest wyposażona w dziesiątki czujników i zaawansowane układy diagnostyczne, co z jednej strony jest bardzo przydatne, a z drugiej sprawia, że operator przestaje się kierować doświadczeniem i intuicją. Skoro mam przed sobą panel wyświetlający informację o najmniejszej nawet awarii, to po co zachowywać czujność?

 

Trzeba jednak pamiętać, że elektronika bywa bardzo zawodna, a już szczególnie w tak intensywnie eksploatowanym sprzęcie, jak maszyna budowlana. Wystarczy awaria np. czujnika temperatury silnika, aby operator nie miał wiedzy na temat ryzyka przegrzania jednostki. Skoro czujnik nie działa, to żadna kontrolka w kabinie się nie zapali. Jeśli operator nie będzie we własnym zakresie obserwować zachowania maszyny, może to doprowadzić do poważnej usterki.

...

 

Więcej na ten temat już dziś po południu, w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy.

30/06/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU