REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Ubijaki i zagęszczarki Husqvarna: dobierz odpowiedni sprzęt do rodzaju gruntu

Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że trwałość jakiejkolwiek konstrukcji budowlanej jest uzależniona od prawidłowego zagęszczenia gruntu. Nie wszyscy wykonawcy zwracają jednak uwagę na to, że różne rodzaje gleby mają zupełnie inną charakterystykę. Dlatego warto wybierać sprzęt przeznaczony do zagęszczania konkretnego materiału, np. gliny czy mułu. Kompleksową ofertę zagęszczarek i ubijaków do każdego rodzaju gleby stworzyła firma Husqvarna. Nasza redakcja zrobiła krótki przegląd dostępnych rozwiązań.

 

Ubijaki wibracyjne

 

Te maszyny są idealnym wyborem do zagęszczania najbardziej wymagających gleb, czyli gliny oraz mułu. Ubijaki wibracyjne Husqvarna gwarantują wysoką siłę nacisku i znaczną prędkość roboczą. Mówimy tutaj o maszynach serii LT, którą reprezentują modele LT 800, LT 6005 oraz LT 5005. Szczególnie ciekawie prezentują się dwa ostatnie.

 

Oba ubijaki są napędzane silnikiem benzynowym Honda GXR120. Jednostka o mocy 2,7 kW wyróżnia się bardzo cichą i niezawodną pracą. Uruchamianie silnika jest łatwe, nawet po dłuższym przestoju. Warto wiedzieć, że modele LT 6005 oraz LT 5005 występują także w węższych wersjach, przeznaczonych specjalnie do pracy na ograniczonej przestrzeni, np. w wykopach.

 

Na wyposażeniu ubijaków znajdują się m.in. ogranicznik zapobiegania nadmiernemu zużyciu amortyzatorów podczas podnoszenia i transportu oraz dźwignia gazu z trzema stałymi położeniami: stop, bieg jałowy oraz pełna prędkość. Wymianę filtra powietrza można przeprowadzić bez użycia narzędzi, a transport ułatwia jeden punkt podnoszenia wraz z rolką na ramie uchwytu przedniego.

 

Jednokierunkowe zagęszczarki płytowe

 

To szeroka gama produktów, w której znajdziemy zarówno modele przeznaczone do zagęszczania gruntu, jak i asfaltu. Wszystkie maszyny prezentują wysoką jakość wykonania, dzięki czemu mogą pracować nieprzerwanie.

 

Zagęszczarki serii LF/LX, reprezentowane przez modele LF 130 LT, LF 100, LF 80, LF 75 L, LF 50 L oraz LX 90, najlepiej sprawdzą się do zagęszczania mułu i żwirku. Maszyny te gwarantują odpowiednią siłę odśrodkową oraz dużą prędkość, dzięki czemu udaje się okiełznać problematyczny grunt. Dobrym przykładem jest tutaj model LF 80, jeden z najmocniejszych na rynku spośród tych o masie poniżej 100 kg.

 

Jednokierunkowe zagęszczarki płytowe Husqvarna LF są fabrycznie przystosowane do montażu zestawu do płyt chodnikowych, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez ekipy brukarskie. Zwracamy uwagę na opatentowany, amortyzowany uchwyt chroniący stawy operatora. Dzięki wentylatorowi chłodzącemu i wentylowanej osłonie udało się znacznie wydłużyć trwałość pasa napędowego.

 

Zagęszczarki Husqvarna LF przeznaczone do asfaltu są wyposażone w odłączany pojemnik na wodę z zaworem, dzięki któremu możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia płynu. System doprowadzania wody jest bezobsługowy (nie ma konieczności stosowania przewodów) i zapobiega przywieraniu świeżego asfaltu do płyty. Sama płyta została skonstruowana w taki sposób, że nie zostawia śladów na asfalcie, co znacząco przyspiesza pracę.

 

Więcej na ten temat już wkrótce, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

20/07/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU