REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Tani remont silnika czy gruntowna odbudowa? Poradnik e-maszbud.pl

Silniki maszyn budowlanych już tak mają, że się psują. Jednostki napędowe tego typu są bardzo intensywnie eksploatowane, często pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, a to bezlitośnie weryfikuje jakość konstrukcji silnikowej oraz osprzętu. W momencie, gdy dojdzie do poważnej awarii jednostki, przedsiębiorca stanie przed trudnym wyborem: postawić na tani remont silnika czy może gruntowną (ale droższą) odbudowę?

 

Na czym właściwie polega różnica?

 

Jak łatwo się domyślić, tani remont silnika ogranicza się tylko do wymiany kluczowych elementów jednostki: panewek, pierścieni i uszczelek. Dzięki temu silnik może dalej pracować – jednak zwykle w ograniczonym zakresie wydajności. Aby dodatkowo obniżyć koszt naprawy, przedsiębiorcy często decydują się na wybór tanich zamienników.

 

Z kolei gruntowna odbudowa to rozwiązanie dla tych właścicieli maszyn, którzy mogą zainwestować nieco więcej, ale w zamian zapewniają sobie święty spokój w przyszłości. Profesjonalny remont zawsze przebiega z użyciem części renomowanych producentów, niekoniecznie nowych i oryginalnych. Wymieniane są nie tylko elementy, które spowodowały awarię, ale również te, które już noszą znaczne ślady zużycia i wiadomo, że lada moment odmówią posłuszeństwa.

 

- Z doświadczenia wiem, że tani remont silnika maszyny budowlanej nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Owszem, przedsiębiorca teraz zaoszczędzi, ale jednostka za chwilę znów ulegnie awarii. Trzeba więc będzie zapłacić dwa razy za to samo. – mówi nam Łukasz Stanaszek, specjalista z firmy WIBAKO.

 

Czy tani remont silnika maszyny budowlanej ma jakiekolwiek zalety?

 

Nie można całkowicie potępiać decyzji o zleceniu taniego remontu jednostki napędowej. Dobrze wiemy, że bywają sytuacje, gdy przedsiębiorcy naprawdę nie stać na kompleksową naprawę, ponieważ zmaga się z zatorami płatniczymi lub zainwestował wszystkie środki w kontrakt, który aktualnie realizuje. Prowizoryczna naprawa będzie mieć wówczas sens, jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

 

W sytuacji, gdy właściciel maszyny może sobie pozwolić na gruntowną odbudowę jednostki, ale wybiera tanią naprawę z powodu źle pojętej oszczędności, popełnia błąd. Taka prowizoryczna naprawa nie daje żadnej gwarancji, że silnik będzie pracować bezawaryjnie przez dłuższy czas. Normą są przypadki, gdy jednostka ulega ponownej awarii krótko po wyjechaniu maszyny z warsztatu.

..cdn.

 

Więcej w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

05/11/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU