REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Taczki elektryczne MUV od Nu-Star pracują w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. 
Wywiad e-maszbud.pl

Być może nie wszyscy wiedzą, że mamy w Polsce absolutną turystyczną perełkę w skali europejskiej, a nawet światowej. To Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, którego największymi atrakcjami są kompleks Sztolnia Królowa Luiza oraz Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido”. Oczywiście nie piszemy o tym wszystkim bez przyczyny. Muzeum jest świetnym przykładem na to, jak pomocne w codziennej, bardzo ciężkiej pracy są taczki elektryczne MUV firmy Nu-Star, o których pisaliśmy już w poprzednim wydaniu e-maszbud.pl.

 

Obecnie w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wykorzystuje się trzy takie taczki, ale już planowane są kolejne zakupy. O ich zastosowaniu, a przede wszystkim o korzyściach płynących z ich posiadania, rozmawiamy z Anną Studnicką-Rduch, z Działu Głównego Inżyniera ds. Infrastruktury Muzeum.

 

e-maszbud.pl: Zacznijmy może od prostego pytania: dlaczego postawili Państwo właśnie na taczki MUV?

 

Anna Studnicka-Rduch: Powodów takiego wyboru było kilka. Przede wszystkim zwracam uwagę na to, że kopalnia „Guido” i Sztolnia Królowa Luiza tworzą specyficzne warunki pracy. Jest ciasno, sztygarzy muszą pokonywać bardzo długie odcinki podziemnych chodników. Tym samym potrzebowaliśmy możliwie najbardziej kompaktowych i zwrotnych taczek elektrycznych, które jednocześnie zapewnią odpowiednią ładowność, a przy tym będą się cechować niską awaryjnością i kosztami eksploatacji. Po czasie możemy, głownie osoby które je eksploatują, już obiektywnie stwierdzić, że taczki MUV w 100% spełniły te oczekiwania.

 

e-maszbud.pl: Do czego taczki są wykorzystywane?

 

Anna Studnicka-Rduch: Łącznie dysponujemy trzema taczkami, z których jedna została zakupiona w 2016 roku a dwie w 2018 roku. Dwie z nich pracują w Sztolni Królowa Luiza, natomiast jedna w kopalni „Guido”. Sprzęt jest wykorzystywany przez pracowników do przewożenia urobku, w tym piasku, mułu oraz oczywiście węgla.

...

 

Cały artykuł jest dostępny na łamach najnowszego numeru naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.
Zapraszamy.

01/03/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU