REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Taczka elektryczna MUV od Nu-Star. Po co się męczyć, skoro można sobie ułatwić pracę? 

Taczka jaka jest, każdy widzi, prawda? I tutaj Was zaskoczymy, ponieważ nawet tak z pozoru proste narzędzie może wykorzystywać nowoczesne technologie wspierające pracownika. Świetnym przykładem jest taczka elektryczna MUV firmy Nu-Star, która budzi tak duże zainteresowanie na światowych placach budowy, że w końcu musieliśmy się jej bliżej przyjrzeć w redakcji. Wiemy już, że – jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi w kontekście taczki – mamy tutaj do czynienia z małą rewolucją. MUV znacznie ułatwia i przyspiesza wykonywanie niezbędnych czynności w budownictwie, ogrodnictwie, rolnictwie czy brukarstwie. W dodatku robi to bez hałasu, bez oparów i bez drżenia kierownicy. Z ostrożnych obliczeń producenta wynika, że pracownik dysponujący tylko jedną taką taczką, może bez nadmiernego wysiłku wykonać tyle samo pracy, co jego 4 kolegów korzystających z tradycyjnych narzędzi. Sprawdźmy więc, jak to właściwie działa.

 

O Nu-Star

 

Nu-Star Material Handling Ltd. to brytyjska firma, która dostarcza specjalistyczne urządzenia OEM dla szeroko pojętej branży budowlanej i nie tylko. Profesjonaliści mają do wyboru sprzęt zasilany bateriami, w tym elektryczne ciągniki, pojazdy do przesuwania, pchania, ciągnięcia i manewrowania ładunkami przemysłowymi. Ofertę i misję firmy świetnie podsumowuje jej slogan, czyli „Ifitrolls, wecanmoveit”.

 

Nu-Star zagospodarowuje wcześniej dość mocno zaniedbany sektor rynku maszyn i urządzeń budowlanych. Mianowicie: wykonawcy nie mieli problemu z dostępem do specjalistycznych rozwiązań dźwigowych i podnośnikowych, ale kategoria sprzętu do pchania i ciągnięcia była zaskakująco skromna – ograniczała się właściwie tylko do narzędzi obsługiwanych ręcznie, jak chociażby klasyczna taczka. Od współczesnego wykonawstwa oczekuje się jednak przede wszystkim efektywności, czyli pisząc prościej – szybkiego realizowania zleceń. To z kolei powoduje nadmierne obciążenie pracowników.

 

Ten problem dostrzegła i znalazła na niego receptę właśnie firma Nu-Star Material Handling Ltd., która została oficjalnie założona w 2001 roku w angielskim Derbyshire (ciekawostka: pierwsza siedziba mieściła się w… garażu). Dziś przedsiębiorstwo jest jednym z najbardziej cenionych producentów zautomatyzowanych narzędzi i urządzeń do pchania i ciągnięcia, eksportując swoje produkty na wszystkie kontynenty. Maszyny Nu-Star słyną z bardzo wysokiej jakości wykonania i trwałości, co przekłada się na tańszy serwis, rzadszą wymianę części eksploatacyjnych, a tym samym na niski koszt posiadania.

 

 

Aktualna oferta urządzeń elektrycznych Nu-Star obejmuje:

 

  • Taczkę elektryczną MUV

  • Power Pusher, w tym w wariancie Super Power Pusher i z podwójnym silnikiem

  • Power Tug

  • Holownik przyczep MUV

  • Holownik przyczep do zadań specjalnych

  • Holownik wózków i koszyków

  • MUV z napędem na cztery koła

  • Szeroką gamę ciągników elektrycznych

 

Nas tym razem oczywiście najbardziej interesuje hit oferty Nu-Star, czyli elektryczna taczka MUV. Przyjrzyjmy się jej pod kątem funkcjonalności oraz możliwości roboczych.

 

Elektryczna taczka MUV: imponujące parametry

 

Przewożenie różnego rodzaju materiałów, kruszyw czy chociażby gruzu poremontowego na taczce to jedna z podstawowych czynności na każdym placu budowy – mało kto to lubi, ponieważ jest to zadanie męczące i żmudne. Dodatkowo sprzyja ono kontuzjom, nadwyrężając stawy i kręgosłup pracownika. A gdyby tak można było tego wszystkiego uniknąć? Takie wyzwanie postawili przed sobą inżynierowie Nu-Star, odpowiedzialni za projekt taczki elektrycznej MUV.

 

Sprzęt został wyposażony w napęd elektryczny, który dzięki pojemnym akumulatorom klasy wojskowej (solidnie zabezpieczone przed wilgocią) umożliwia pokonanie do 8 kilometrów na jednym ładowaniu – oczywiście w zależności od masy ładunku oraz terenu, po jakim porusza się taczka. Jednorazowo można nią załadować do 350 kilogramów materiału.

...

 

Pełna wersja artykułu jest już dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.
Zapraszamy do lektury.

31/01/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU