Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Wycinanie szczelin dylatacyjnych to kluczowy etap prac wykończeniowych podłoża betonowego. Wymaga precyzji i odpowiedniego sprzętu, ponieważ popełnienie jakichkolwiek błędów może spowodować, że świeża posadzka będzie wymagać skucia i wylania na nowo. To oznacza koszty i stratę czasu, a w konsekwencji problemy w relacjach z inwestorem. Jednocześnie ekipy pracują pod dużą presją czasu i nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie, aż beton stężeje. Rozwiązanie tego dylematu opracowała firma Husqvarna, która oferuje rewolucyjny system Soff-Cut Ultra Early Entry. Sprawdzamy, na czym to dokładnie polega.

 

Cięcie w „zielonej porze”

 

„Zielona pora” to idealny okres, w którym należy wykonać szczeliny dylatacyjne na sucho, kontrolując tym samym spękania skurczowe. Wynosi on od 1 do 2 godzin po wylaniu betonu. Dzięki temu praktycznie eliminuje się ryzyko powstania spękań, ubytków i odprysków. Jednak wymaga to użycia specjalistycznego sprzętu. System Husqvarna Soff-Cut Ultra Early Entry odpowiada na te potrzebę.

 

W skład systemu wchodzą zaawansowane przecinarki do świeżego betonu. Technologia bazuje na połączeniu tarczy diamentowej Soff-Cut oraz płozy poślizgowej, której zadaniem jest wywieranie nacisku na podłoże. Dzięki temu cięcie przeciwbieżnie jest nie tylko szybsze, ale także bardziej precyzyjne i nie powoduje uszkodzenia świeżego betonu. Operator ma pewność, że głębokość szczeliny jest równomierna na całej jej długości.

 

Korzystanie z przecinarek systemu Husqvarna umożliwia o wiele wcześniejsze rozpoczęcie prac wykończeniowych, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie tempa realizacji projektu. Tym samym można wyraźnie skrócić przerwę konstrukcyjną, a wręcz całkowicie z niej zrezygnować. Mniejsza głębokość cięcia to także wyższa estetyka wykończenia podłoża.

 

Dlaczego warto tak wcześnie wykonać szczeliny dylatacyjne?

 

Klasycznym problemem w przypadku posadzek betonowych jest duże ryzyko powstawania spękań w procesie schnięcia betonu. Twardniejąca posadzka jest narażona na ogromne naprężenia wewnętrzne. Wykonanie szczelin w czasie „zielonej pory” pozwala uwolnić te naprężenia i uniknąć niekontrolowanego pękania betonu. Tym samym ekipa wykonawcza nie musi się już martwić kosztownymi i czasochłonnymi poprawkami oraz może zakończyć pracę jeszcze tego samego dnia.

 

Przecinarki systemu Husqvarna Soff-Cut

 

System Husqvarna Soff-Cut składa się z czterech modeli przecinarek przeznaczonych do wykonywania prac na różnych powierzchniach. Szczególnie interesująco prezentuje się model Soff-Cut 4200, który jest przeznaczony do najcięższych prac. Dzięki bardzo lekkiej konstrukcji zostawia minimalny ślad na betonie i świetnie sprawdza się w na dużych obiektach. Maszyna oferuje regulowaną elektrycznie głębokość cięcia wynoszącą 76 mm. Waga przecinarki to 257 kg, a napędza ją silnik benzynowy Kohler o mocy 23 KM. Dodatkowym ułatwieniem dla operatora jest regulowany uchwyt.

 

Soff-Cut 4000 to nieco mniejszy model o masie 190 kg, głębokości cięcia 70 mm oraz wyposażony w silnik benzynowy o mocy 20,5 KM. Do mniejszych powierzchni znakomicie nadaje się przecinarka Soff-Cut 2000 o głębokości cięcia 38 mm, masie 143 kg i mocy silnika (benzynowy Robin) 9 KM. Na ograniczonej przestrzeni, gdy wymagana jest najwyższa precyzja i częste manewrowanie, sprawdzi się z kolei pchany model Soff-Cut 150 z silnikiem Robin o mocy 4,3 KM i głębokości cięcia 30 mm. Maszyna waży niecałe 40 kg.

 

W skład systemu Husqvarna Soff-Cut wchodzi także aż 9 modeli tarcz diamentowych o różnych średnicach z serii: „zielonej”, „żółtej” i „czerwonej”, przeznaczonych do wszystkich rodzajów podłoża. Dodatkowo producent oferuje profesjonalne zabezpieczenia szczelin.

 

Rozwiązanie szwedzkiej firmy znakomicie odpowiada na potrzeby współczesnego budownictwa konstrukcyjnego. Precyzja, gwarancja braku spękań i przede wszystkim możliwość błyskawicznego wykonania szczelin dylatacyjnych w wciąż świeżym betonie, to bez wątpienia ogromne udogodnienie. Urządzenia systemu Husqvarna Soff-Cut są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl.

 

e-maszbud.pl

 

System Husqvarna Soff-Cut – szczeliny dylatacyjne już godzinę po wylaniu betonu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia