Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Wycinanie szczelin dylatacyjnych to kluczowy etap prac wykończeniowych podłoża betonowego. Wymaga precyzji i odpowiedniego sprzętu, ponieważ popełnienie jakichkolwiek błędów może spowodować, że świeża posadzka będzie wymagać skucia i wylania na nowo. To oznacza koszty i stratę czasu, a w konsekwencji problemy w relacjach z inwestorem. Jednocześnie ekipy pracują pod dużą presją czasu i nie mogą sobie pozwolić na długie oczekiwanie, aż beton stężeje. Rozwiązanie tego dylematu opracowała firma Husqvarna, która oferuje rewolucyjny system Soff-Cut Ultra Early Entry. Sprawdzamy, na czym to dokładnie polega.

 

Cięcie w „zielonej porze”

 

„Zielona pora” to idealny okres, w którym należy wykonać szczeliny dylatacyjne na sucho, kontrolując tym samym spękania skurczowe. Wynosi on od 1 do 2 godzin po wylaniu betonu. Dzięki temu praktycznie eliminuje się ryzyko powstania spękań, ubytków i odprysków. Jednak wymaga to użycia specjalistycznego sprzętu. System Husqvarna Soff-Cut Ultra Early Entry odpowiada na te potrzebę.

 

W skład systemu wchodzą zaawansowane przecinarki do świeżego betonu. Technologia bazuje na połączeniu tarczy diamentowej Soff-Cut oraz płozy poślizgowej, której zadaniem jest wywieranie nacisku na podłoże. Dzięki temu cięcie przeciwbieżnie jest nie tylko szybsze, ale także bardziej precyzyjne i nie powoduje uszkodzenia świeżego betonu. Operator ma pewność, że głębokość szczeliny jest równomierna na całej jej długości.

 

Korzystanie z przecinarek systemu Husqvarna umożliwia o wiele wcześniejsze rozpoczęcie prac wykończeniowych, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie tempa realizacji projektu. Tym samym można wyraźnie skrócić przerwę konstrukcyjną, a wręcz całkowicie z niej zrezygnować. Mniejsza głębokość cięcia to także wyższa estetyka wykończenia podłoża.

 

Dlaczego warto tak wcześnie wykonać szczeliny dylatacyjne?

 

Klasycznym problemem w przypadku posadzek betonowych jest duże ryzyko powstawania spękań w procesie schnięcia betonu. Twardniejąca posadzka jest narażona na ogromne naprężenia wewnętrzne. Wykonanie szczelin w czasie „zielonej pory” pozwala uwolnić te naprężenia i uniknąć niekontrolowanego pękania betonu. Tym samym ekipa wykonawcza nie musi się już martwić kosztownymi i czasochłonnymi poprawkami oraz może zakończyć pracę jeszcze tego samego dnia.

 

Przecinarki systemu Husqvarna Soff-Cut

 

System Husqvarna Soff-Cut składa się z czterech modeli przecinarek przeznaczonych do wykonywania prac na różnych powierzchniach. Szczególnie interesująco prezentuje się model Soff-Cut 4200, który jest przeznaczony do najcięższych prac. Dzięki bardzo lekkiej konstrukcji zostawia minimalny ślad na betonie i świetnie sprawdza się w na dużych obiektach. Maszyna oferuje regulowaną elektrycznie głębokość cięcia wynoszącą 76 mm. Waga przecinarki to 257 kg, a napędza ją silnik benzynowy Kohler o mocy 23 KM. Dodatkowym ułatwieniem dla operatora jest regulowany uchwyt.

 

Soff-Cut 4000 to nieco mniejszy model o masie 190 kg, głębokości cięcia 70 mm oraz wyposażony w silnik benzynowy o mocy 20,5 KM. Do mniejszych powierzchni znakomicie nadaje się przecinarka Soff-Cut 2000 o głębokości cięcia 38 mm, masie 143 kg i mocy silnika (benzynowy Robin) 9 KM. Na ograniczonej przestrzeni, gdy wymagana jest najwyższa precyzja i częste manewrowanie, sprawdzi się z kolei pchany model Soff-Cut 150 z silnikiem Robin o mocy 4,3 KM i głębokości cięcia 30 mm. Maszyna waży niecałe 40 kg.

 

W skład systemu Husqvarna Soff-Cut wchodzi także aż 9 modeli tarcz diamentowych o różnych średnicach z serii: „zielonej”, „żółtej” i „czerwonej”, przeznaczonych do wszystkich rodzajów podłoża. Dodatkowo producent oferuje profesjonalne zabezpieczenia szczelin.

 

Rozwiązanie szwedzkiej firmy znakomicie odpowiada na potrzeby współczesnego budownictwa konstrukcyjnego. Precyzja, gwarancja braku spękań i przede wszystkim możliwość błyskawicznego wykonania szczelin dylatacyjnych w wciąż świeżym betonie, to bez wątpienia ogromne udogodnienie. Urządzenia systemu Husqvarna Soff-Cut są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl.

 

e-maszbud.pl

 

System Husqvarna Soff-Cut – szczeliny dylatacyjne już godzinę po wylaniu betonu.
30 lipca 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia