REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

System automatycznej regulacji zagęszczania w walcach CAT

Bez prawidłowego zagęszczenia nie ma dobrej nawierzchni – ta stara zasada obowiązująca w branży drogowej dziś jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Wynika to z faktu przykładania coraz większej wagi do jakości robót, co jest niezbędne w dobie rosnącego natężenia ruchu. Właśnie dlatego walce drogowe coraz częściej są wyposażone w zaawansowane systemy monitorujące stopień zagęszczenia asfaltu. Taki system swoim klientom oferuje także firma Caterpillar. Jak działa system automatycznej regulacji zagęszczenia w walcach CAT? O tym przeczytasz w naszym artykule.

 

Odpowiedź na potrzeby branży

 

Caterpillar słusznie zauważył, że walec, który nie jest idealnie skonfigurowany pod kątem osiągnięcia najlepszego stopnia zagęszczenia asfaltu, nigdy nie będzie maszyną w pełni funkcjonalną i oferującą maksymalną efektywność roboczą. Chodzi tutaj nie tylko o wysokie ryzyko napraw gwarancyjnych, ale także uszkodzenia maszyny i osprzętu, w tym agregatu.

 

Właśnie dlatego automatyczna kompensacja stopnia zagęszczania (AAC) nie stanowi fanaberii, a bardzo przydatne rozwiązanie, które wspiera w pracy zarówno doświadczonych, jak i początkujących operatorów. Kierujący dzięki podpowiedziom elektroniki ma pewność, że asfalt został idealnie zagęszczony, a potencjał maszyny w pełni wykorzystany. To z kolei przekłada się na szybszą pracę, mniejsze zmęczenie operatora i niższe koszty eksploatacji walca. Wyeliminowane zostaje też ryzyko uszkodzenia maszyny.

...

 

Więcej na temat systemu automatycznej regulacji zagęszczania w walcach CAT już w najbliższym numerze naszego miesięcznika o maszynach i sprzęcie budowlanym. Zapraszamy.

24/10/17

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU