REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Spycharka Komatsu D61PXi-24 – już zbiera świetne opinie operatorów

O każdej nowej maszynie budowlanej można napisać, że jest najlepsza, najwydajniejsza, najbardziej przyjazna operatorowi i w ogóle nie z tej ziemi. W końcu jednak przychodzi czas na weryfikację tych słów. Komatsu pokazało, że się tego nie boi i bardzo szybko udostępniło swoją spycharkę D61PXi-24 do testów. Maszyna była jedną z największych atrakcji imprezy Erobocze Show w Sosnowcu. Operatorzy mogli osobiście poznać jej możliwości, a następnie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Recenzje były bardzo pozytywne.

 

Na czym polega rewolucja?

 

Spycharka została już opisana w jednym z poprzednich wydań E-maszbud.pl, dlatego tylko krótko przypomnijmy, że mamy do czynienia z maszyną napędzaną bardzo mocnym silnikiem Komatsu o mocy 169 KM, który spełnia normę emisji spalin EU Stage IV i jest wyposażony w układ Komatsu Diesel OxidationCatalyst o pasywnej regeneracji (nie zużywa paliwa).

 

Jednak to nie napęd jest najważniejszym elementem wyróżniającym tę maszynę na rynku. Przede wszystkim spycharka została wyposażona w system 3D GNSS, który gwarantuje o wiele wydajniejszą, dokładniejszą i tańszą pracę na placu budowy.

 

System oferuje chociażby funkcję automatycznej pracy od spychania zgrubnego do końcowej niwelacji terenu. Operator musi jedynie wyznaczać kierunek i obserwować lemiesz. Ma również do dyspozycji wygodną kamerę wsteczną, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągłego obracania się do tyłu. Sama kabina została wyraźnie przybliżona do lemiesza, co ułatwia nadzorowanie pracy.

 

Bardzo przydatna jest funkcja zapobiegania poślizgowi gąsienic. Gdy tylko podwozie traci przyczepność, lemiesz jest automatycznie unoszony, co umożliwia kontynuowanie pracy bez strat w wydajności. Znajduje to potwierdzenie w twardych danych. Z obliczeń Komatsu wynika, że produktywność maszyny wyposażonej w wbudowany system 3D GNSS jest aż o 25% większa niż spycharki z konwencjonalnym rozwiązaniem zewnętrznym.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już w najbliższym numerze e-maszbud.pl

27/04/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU