REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Serwis maszyny w środku sezonu budowlanego? Bardzo dobry pomysł!

Wszyscy dobrze wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazła się światowa gospodarka. Kryzys uderza również w nasz kraj, ale póki co nie zastopował on większości projektów budowlanych realizowanych w Polsce. Wykonawcy walczą o utrzymanie kontraktów, ścigają się z czasem, a szczególnie dobrze widać to na placach budowy dróg. To oczywiste, że w obecnych czasach priorytetem jest jak najszybsze zakończenie i rozliczenie inwestycji, ale nie powinno to przysłonić obowiązków związanych z serwisowaniem i kontrolowaniem stanu maszyn budowlanych. Trzeba znaleźć na to czas nawet w samym środku sezonu budowlanego. Jakie czynności są niezbędne? To wyjaśniamy w naszym poradniku przygotowanym we współpracy z firmą WIBAKO.

 

Podstawa to serwis olejowy

 

Niezależnie od tego, jak bardzo maszyna jest potrzebna w danym dniu, jej właściciel nie powinien odwlekać terminu wymiany oleju silnikowego oraz wszystkich filtrów. Takie z pozoru drobne zaniedbanie lubi się niestety zemścić i spowodować, że maszyna będzie musiała trafić na dłużej do serwisu - a tego przecież nikt nie chce.

 

Bardzo ważne jest to, aby do znudzenia uczulać operatorów na regularne kontrolowanie stanu wszystkich płynów eksploatacyjnych. Nie tylko ich poziomu, ale również stopnia zużycia i jakości. Jeśli przykładowo operator gołym okiem stwierdzi obecność metalowych opiłków w oleju hydraulicznym, to maszyna bezwzględnie musi trafić do serwisu.

 

- Nie zapominajmy, że wkraczamy w okres wysokich temperatur i dużego zapylenia powietrza na placach budowy. W takich warunkach zalecane jest nawet częstsze wymienianie filtrów powietrza, niż wskazuje na to harmonogram producenta. Zaniedbanie tego może w krótkim czasie spowodować dostawanie się piasku do silnika, a to już zapoczątkuje proces zacierania się jednostki. – mówi Łukasz Stanaszek z WIBAKO.

 

Serwis olejowy z wymianą filtrów nie stanowi jakiegoś ogromnego wydatku – w zależności od wielkości maszyny może to kosztować kilkaset złotych, a cała procedura zajmuje dosłownie kilka chwil. Zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na usługę serwisu mobilnego, który przyjeżdża na plac budowy i przeprowadza serwis olejowy na miejscu.

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

03/06/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU