REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Równiarka z dwutrybową przekładnią Komatsu GD675-7
-  kumulacja korzyści

Komatsu  Europe właśnie ogłosiło, że portfolio firmy powiększy się o nową maszynę. Równiarka GD675-7 z dwutrybową przekładnią świetnie wpisuje się w trend dostarczania maszyn przyjaznych środowisku naturalnemu, jednak ekologiczny napęd nie jest jej jedynym atutem. Ta równiarka gwarantuje bardzo wysoką wydajność przy zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji, a także zapewnia niezwykle komfortowe warunki dla operatora. Więcej o nowej propozycji japońskiego producenta przeczytacie w naszym artykule.

 

Ekologiczna nie tylko w deklaracjach

 

Nowa równiarka Komatsu GD675-7 jest napędzana silnikiem o mocy 218 KM. Jednostka ta spełnia rygorystyczną normę emisji spalin EU Stage V, co jest bardzo ważne z punktu widzenia europejskich przedsiębiorców, coraz częściej zmuszonych do wykorzystywania ekologicznych maszyn przy realizacji robót budowlanych i drogowych. Komatsu w przeszłości udowodniło już, że przyjazny środowisku napęd może być również dostatecznie wydajny. Tak też jest w tym przypadku.

 

W silniku zastosowano innowacyjny system oczyszczania spalin typu „Heavy Duty”, który stanowi połączenie filtra cząstek stałych KDPF z układem selektywnej redukcji katalitycznej SCR. Warto w tym miejscu podkreślić, że filtr KDPF w ponad 98 procentach regeneruje się w sposób pasywny, a więc bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez operatora. Jest to nie tylko wygodne, ale także przyczynia się do efektywniejszego wykorzystania maszyny (krótsze przestoje serwisowe).

 

Niskie koszty eksploatacji

 

Jednostka napędowa zastosowana w nowej równiarce jest ekologiczna, ale także bardzo ekonomiczna. To zasługa między innymi zastosowania 2- i 3-stopniowej regulacji mocy VHPC. Funkcja ta umożliwia wybór preferowanego trybu jazdy, w zależności od aktualnego zapotrzebowania na wydajność. Eliminuje to sytuację, w której jednostka pracuje na pełnych obrotach, choć maszyna nie wykonuje żadnych wymagających operacji.

 

Dodatkowo Komatsu zastosowało tutaj dobrze znaną już funkcję Auto IdleShutdown, która automatycznie wyłącza silnik w przypadku dłuższej pracy na biegu jałowym. Ma to niebagatelny wpływ na obniżenie zużycia paliwa, a także na wydłużenie trwałości samej jednostki.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w najnowszym numerze naszej

e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy do lektury.

30/06/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU