REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Rola filtrów hydraulicznych w maszynie budowlanej. Poradnik e-maszbud.pl

Filtry hydrauliczne są dość często bagatelizowanymi elementami maszyny. Trudno się dziwić: na co dzień nie dostrzegamy efektów ich stosowania. Jednak tylko do czasu. Gdy układ hydrauliczny zaczyna szwankować i wyraźnie spada jego wydajność, to pierwsze podejrzenie powinno paść właśnie na filtry. O roli, jaką filtry hydrauliczne pełnią w maszynie budowlanej, piszemy w naszym poradniku.

 

O co tyle szumu?

 

Każdy właściciel samochodu wie, jak istotne jest regularne wymienianie filtrów powietrza, oleju, paliwa i kabinowego. Jednak posiadacze maszyn budowlanych mają w zwyczaju marginalizowanie tej kwestii. Często jest tak, że gdy z maszyną nic się nie dzieje, to pracuje ona miesiącami bez choćby podstawowego serwisu. To prosta droga do kłopotów.

 

Filtry pełnią kluczową rolę w pracy całego układu hydraulicznego, niezależnie od jego wielkości. To od skuteczności filtracji w dużej mierze zależy sprawność hydrauliki i jej poszczególnych elementów. Nie wszyscy właściciele zdają sobie sprawę, że producent maszyny lub dostawca konkretnego podzespołu, może odmówić uznania gwarancji, jeśli tylko zostaną stwierdzone zaniedbania związane z filtracją.

 

- Pisząc najprościej i dość ogólnie: filtry oczyszczają układ hydrauliczny z różnych zanieczyszczeń, które mogłyby narobić sporych szkód i doprowadzić do nadmiernego zużycia elementów układu. Z doświadczenia wiem, że właściciele maszyn przykładają małą wagę do roli filtrów hydraulicznych, jednak to właśnie one mają niebagatelny wpływ na sprawność i bezawaryjność całej hydrauliki. – podkreśla Sylwester Wójcik, specjalista z firmy WIBAKO.

 

Rodzaje filtrów hydraulicznych

 

W maszynach budowlanych stosuje się wiele rodzajów filtrów hydraulicznych, w tym: ssawne, powrotne, ciśnieniowe, wlewowe. Filtry dzielimy w oparciu o różne kryteria, jak chociażby sposób zatrzymywania zanieczyszczeń (filtry mechaniczne i siłowe), stopień dokładności filtrowania, dopuszczalna wartość ciśnienia czy miejsce osadzania się zanieczyszczeń (powierzchniowe i wgłębne).

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym wydaniu naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

30/04/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU