REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Ręczny ciągnik elektryczny Power Pusher od Nu-Star: duże wsparcie dla zakładów produkcyjnych

Największe zakłady przemysłowe standardowo wykorzystują tzw. wózki transferowe do przemieszczania wyrobów pomiędzy liniami produkcyjnymi a strefami magazynowania. Problem pojawia się w momencie, gdy np. konieczne jest bardzo precyzyjne dostawienie mocno obciążonej palety do ściany, aby jednocześnie jej nie uszkodzić. W takich warunkach idealnie sprawdza się ręczny ciągnik elektryczny Power Pusher firmy Nu-Star.

 

Power Pusher: jak to działa?

 

Power Pusher jest odpowiedzią na potrzeby nie tylko zakładów produkcyjnych, ale także wszelkich firm gospodarujących swoimi magazynami. Okazuje się, że transport materiałów w takich warunkach powoduje około 6000 wypadków w ciągu roku – takie dane opublikował Główny Urząd Statystyczny. Rozsądnie jest zatem szukać rozwiązań, które zminimalizują ryzyko urazów oraz odciążą pracowników. Te oczekiwania spełnia właśnie Power Pusher od Nu-Star.

 

Ten wszechstronny ręczny ciągnik elektryczny został stworzony w celu zautomatyzowania podstawowych czynności związanych z transportowaniem towarów w obiektach przemysłowych. Można go wykorzystywać do pchania, ciągnięcia, kierowania oraz manewrowania ładunkami. Warto wiedzieć, że sama konstrukcja Power Pushera została opracowana już w latach 60. XX wieku. Obecnie mamy tutaj do czynienia z bardzo zaawansowaną maszyną, która realnie przyspiesza pracę na magazynie oraz produkcji, a przede wszystkim pozwala angażować w przemieszczanie towarów mniejszą liczbę ludzi.

 

Power Pusher stanowi bardzo dobrą alternatywę dla wózków widłowych oraz innych pojazdów samojezdnych. Choć nie posiada funkcji podnoszenia, to gwarantuje o wiele większą precyzję przemieszczania ładunków, jest bezpieczniejszy w obsłudze przez pracownika, chroni przed urazami kręgosłupa.

Trzeba koniecznie zaznaczyć, że z uwagi na fakt, iż Power Pusher jest klasyfikowany, jako ręczny ciągnik elektryczny, nie obejmują go regulacje UDT, a operator nie musi posiadać żadnych specjalnych uprawnień. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, dlatego po krótkim przeszkoleniu można do tego oddelegować praktycznie każdą osobę zatrudnioną na stanowisku produkcyjnym czy magazynowym.

...

 

Cały artykuł jest już dostępny w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

04/05/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU