REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Równiarka samobieżna CAT 24 
– godna kontynuacja serii M

Równiarka samobieżna CAT 24M jest legendą tej kategorii maszyn budowlanych. Technologia idzie do przodu i producent unowocześnił swoją ofertę. Efektem jest równiarka samobieżna CAT 24, która stanowi idealny wybór do utwardzania dróg w średnich i dużych kopalniach oraz wyrobiskach kopalnianych. My przyglądamy się jej możliwościom.

 

Bardzo wydajny napęd

 

Nowa równiarka jest napędzana silnikiem Cat C27 ACERT o potężnej mocy w przedziale od 535 do 694 KM. Jednostka oferuje aż o 15% wyższy moment obrotowy niż ta, która była stosowana w modelu 24M. Na europejskim rynku oferowana jest wersja silnika spełniająca normę emisji spalin EU Stage IV.

 

W układzie napędowym znajdziemy także automatyczną skrzynię biegów Power Shift, która wykorzystuje technologię Cat Advanced Electronic Control Strategy. Zapewnia ona bardzo płynną zmianę biegów oraz wydłuża trwałość skrzyni. Operator ma do dyspozycji dwa joysticki elektrohydrauliczne, które ograniczają ruchy rąk i nadgarstków aż o 78% w porównaniu do konwencjonalnego rozwiązania z dźwigniami sterującymi.

 

Mocny i komfortowy napęd jest konieczny w maszynie, która ma tak duże możliwości robocze. Równiarka samobieżna CAT 24 została wyposażona w okładnicę o szerokości 7,3 metra, która umożliwia jej utwardzanie dróg do użytku wozideł o ładowności nawet powyżej 180 ton. W maszynie został także zastosowany system Cat GRADE, który gwarantuje o wiele dokładniejsze równanie terenu.

 

Warto wspomnieć, że nowa równiarka została znakomicie wyważona, dzięki czemu sterowanie nią jest łatwiejsze i mniej absorbuje operatora. Nie zmienia się to nawet w momencie, gdy na odkładnicy znajduje się spora ilość materiału, a maszyna porusza się z dużą prędkością.

 

W stosunku do modelu 24M nowa równiarka jest o około 11% cięższa. Dzięki temu lemiesz jest dodatkowo dociskany do podłoża, co także przekłada się na większą precyzję pracy.

...cdn.

 

Więcej na ten temat już w najbliższym numerze e-maszbud.pl

27/04/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU