REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Przewody hydrauliczne, czyli bohaterowie drugiego planu

Każdy operator i właściciel doskonale wie, jak ważną funkcję w maszynie budowlanej odgrywa hydraulika siłowa. Powszechnie utożsamiamy ją z takimi elementami, jak pompa hydrauliczna, siłownik, silnik hydrauliczny czy rozdzielacz. Tymczasem żaden z tych podzespołów nie może poprawnie funkcjonować bez sprawnych przewodów hydraulicznych i elementów złącznych. Są to podstawowe części napędów hydraulicznych, od których jakości, stopnia zużycia i prawidłowego doboru zależy zarówno wydajność maszyny, jak i bezpieczeństwo personelu. Bez wątpienia warto im poświęcić nieco więcej uwagi, co też robimy w naszym poradniku, przygotowanym we współpracy z firmą WIBAKO.

 

Szerokie zastosowanie przewodów hydraulicznych

 

Przewody hydrauliczne są wykorzystywane w praktycznie wszystkich sektorach przemysłu, nie tylko w maszynach budowlanych. Stosuje się je między innymi w lotnictwie, rolnictwie, leśnictwie, oczywiście w motoryzacji itd. Stąd tak istotne jest, aby dobierać przewody hydrauliczne konkretnego przeznaczenia, kompatybilne z urządzeniem pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane, średnicy, liczby warstw czy dopuszczalnej temperatury pracy oraz ciśnienia roboczego. Zamienne stosowanie przewodów jest  błędem, który może skutkować poważną awarią hydrauliki siłowej.

 

- Zwracam uwagę na to, że przewody hydrauliczne muszą być bezwzględnie szczelne. Jakiekolwiek, nawet niewielkie uszkodzenia oznaczają konieczność wymiany. Wtedy należy zastosować przewody dedykowane konkretnej maszynie. – mówi Sylwester Wójcik z WIBAKO.

 

Jaką funkcję spełniają przewody hydrauliczne?

 

Zadaniem przewodów jest łączenie poszczególnych elementów układu hydraulicznego w taki sposób, aby powstał szczelny obwód hydrauliczny. Pozwala to przekazywać energię hydrauliczną (cieczy lub sprężonego gazu) do odbiorników, co z kolei umożliwia wykonywanie ruchów przez maszyny i urządzenia, przy jednoczesnym zapewnieniu stałej cyrkulacji medium roboczego (najczęściej oleju). Dodatkową funkcją przewodów jest separowanie od wibracji wywoływanych przez pracujące urządzenia.

...

 

Pełna wersja artykułu jest już dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.
Zapraszamy do lektury.

31/01/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU