REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Przecinarki stolikowe: warto ułatwiać sobie codzienną pracę

Branża budowlana należy do tych najbardziej urazowych, co potwierdzają także statystki prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy. To właśnie na budowach najczęściej dochodzi do różnych kontuzji. Pracownicy są narażeni szczególnie na urazy kręgosłupa, czemu sprzyja dźwiganie ciężarów i przyjmowanie niewygodnych pozycji podczas wykonywania obowiązków. Można temu przeciwdziałać stosując bardziej ergonomiczny sprzęt. Przykładem są przecinarki stolikowe, zyskujące coraz większą popularność w firmach zajmujących się budownictwem konstrukcyjnym, jak i wykończeniowym.

 

Najważniejsze zalety przecinarek stolikowych

 

Przecinarka stolikowa, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie umożliwiające cięcie różnych materiałów w pozycji stojącej. Dzięki temu operator nie musi się garbić czy schylać podczas przycinania np. płytek ceramicznych, bloczków itd.

 

Pracownik przyjmuje naturalną pozycję, która jest znacznie wygodniejsza, a przy tym bezpieczniejsza dla jego kręgosłupa. To minimalizuje ryzyko urazu pleców i kolan, a więc ma bezpośrednie przełożenie na efektywność pracy. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że przecinarka stolikowa jest prostym sposobem na ograniczenie zwolnień lekarskich. Operator wolniej się męczy, co pozwala mu wykonać więcej pracy w ciągu jednego dnia roboczego.

 

Ponadto przecinarka stolikowa gwarantuje znacznie wyższą precyzję cięcia. Ma to ogromne znaczenie w przypadku prac wymagających dokładności i estetyki, czyli chociażby układania płytek.

 

Przecinarki stolikowe do płytek: najciekawsze propozycje rynkowe

 

W naszym kraju zdecydowanie największą popularnością cieszą się przecinarki stolikowe do prac glazurniczych. Wybierają je przede wszystkim te firmy, które realizują duże kontrakty, a więc muszą w krótkim czasie wykończyć znaczne powierzchnie przy użyciu płytek wielkoformatowych.

 

Szczególnie interesująco prezentuje się oferta przecinarek Husqvarna. Szwedzki producent proponuje nam kilka modeli łączących w sobie wydajność, wygodę oraz bezpieczeństwo pracy. Zacznijmy od Husqvarna TS 230 F. Jest to lekka przecinarka do glazury i klinkieru, napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 800 W, obsługująca tarczę o maksymalnej średnicy 230 mm.

 

Ważną cechą tego modelu jest możliwość ciągłej pracy bez przerw, co umożliwia innowacyjny system odzyskiwania wody. Piła może ciąć na głębokość 46 mm przy cięciu jednostronnym – w przypadku obrócenia materiału głębokość cięcia zwiększa się do 92 mm. Na wyróżnienie zasługuje również system cięcia pod kątem 45° oraz sztywna prowadnica gwarantująca bardzo wysoką precyzję.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już w najbliższy poniedziałek - w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy.

18/09/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU