REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Prawidłowa eksploatacja maszyn budowlanych pod koniec sezonu

Mamy już listopad, a więc praktycznie sam koniec tegorocznego sezonu w budownictwie i drogownictwie. Firmy powoli szykują się do przerwy zimowej, jednak dobra pogoda sprzyja temu, aby nieco podgonić terminy. Wówczas pojawia się silna pokusa bagatelizowania drobnych usterek w maszynie budowlanej – nikt przecież nie chce stracić kolejnych dni w związku z przestojem sprzętu. Nie warto jednak przeciągać struny. Właśnie końcówka sezonu jest czasem, w którym bardzo często dochodzi do poważnych awarii maszyn budowlanych. Jak tego uniknąć? W naszym poradniku wymieniamy kluczowe zasady prawidłowej eksploatacji maszyn tuż przed przerwą zimową. 

 

Nie odkładamy przeglądów 

 

To pierwsza i w gruncie rzeczy najważniejsza kwestia. Wielu właścicieli maszyn budowlanych pod koniec sezonu przesuwa zaplanowane czynności serwisowe, aby móc jeszcze dłużej eksploatować maszynę. Sądzą, że nic poważnego się nie stanie, że lepiej poczekać do przerwy zimowej i wtedy na spokojnie zająć się przeglądami. To spore ryzyko – nawet w przypadku nowych maszyn. 

Prosty przykład: niektóre oleje oraz filtry stosowane w nowych maszynach budowlanych nie nadają się do długiej eksploatacji. Muszą zostać wymienione zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli właściciel maszyny to zignoruje, grozi to poważnymi konsekwencjami, w tym znacznym zużyciem mechanizmów czy nawet całych układów. Ponadto nieprawidłowo serwisowany układ hydrauliczny generuje spadek jego efektywności co wpływa wprost na wydajność pracy maszyny.

 

W przypadku starszych maszyn nagminne jest, że właściciele np. przesuwają termin wymiany paska rozrządu, bo ten wypada tuż przed końcem sezonu. Takie postępowanie jest nierozsądne - zerwanie paska grozi kataklizmem w silniku i nawet kilkutygodniową przerwą w pracy oraz ogromnymi kosztami. „Oszczędność” czasu jest zatem żadna, ponieważ dobry serwis – a taką opinią wśród przedsiębiorców cieszy się sieć siedmiu warsztatów HKL Baumaschinen Polska – jest w stanie wymienić rozrząd w ciągu kilku godzin. Zwłaszcza, że firma prowadzi również sprzedaż części zamiennych, w tym przez Internet, co pozwala szybko skompletować niezbędny zestaw rozrządu do większości popularnych maszyn. 

...

 

Cały artykuł jest dostępny w naszym najnowszym numerze e-maszbud.pl. Zapraszamy do lektury.

01/11/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU