REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Praca wre? Nie zapomnij o serwisie swojej maszyny! 
Poradnik e-maszbud.pl

Trzeba przyznać, że pogoda jest w tym roku wyjątkowo łaskawa dla wykonawców. Od wielu tygodni panują świetne warunki do prowadzenia prac budowlanych i drogowych. Zbliżamy się do szczytowej fazy sezonu i jest to dobry moment, aby poświęcić choć kilka chwil na przeprowadzenie podstawowych czynności serwisowych w swojej maszynie. W przeciwnym razie sprzęt może odmówić posłuszeństwa z nawet błahego powodu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Dowiecie się z naszego poradnika.

 

Kontrola płynów i serwis olejowy

 

Zaczynamy od najbardziej oczywistej kwestii, czyli sprawdzenia poziomu wszystkich płynów w maszynie. Szczególnie ważny jest płyn chłodniczy. Sprawdzamy więc, czy nie widać żadnych wycieków, w razie potrzeby uzupełniamy płyn.

 

- Przypominam o konieczności przeprowadzenia podstawowego serwisu olejowo-filtrowego. Większość maszyn ma już za sobą mnóstwo przepracowanych motogodzin. Wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem w tym momencie jest więc jak najbardziej wskazana. Zwłaszcza, że cała procedura nie trwa zbyt długo i z reguły można ją przeprowadzić na placu budowy. – mówi nasz ekspert Karol Stanaszek z firmy WIBAKO specjalizującej się w serwisowaniu maszyn budowlanych.

 

Filtr powietrza mógł już dostać „w kość”!

 

Przy okazji serwisu olejowego warto od razu zainwestować w wymianę filtrów powietrza. Polskę nawiedziła susza, a więc na placach budowy panuje ogromne zapylenie. Filtr, który był wymieniony wczesną wiosną, teraz z pewnością jest już bardzo zabrudzony.

 

- Pamiętajmy, że zapylony filtr powietrza nie tworzy bariery dla zanieczyszczeń, które mogą swobodnie przedostawać się do silnika. W skrajnym przypadku doprowadzi to nawet do zatarcia jednostki napędowej. – ostrzega Karol Stanaszek.

...

 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych, Zapraszamy do lektury.

29/06/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU