REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Redakcja e-maszbud.pl od 26 do 28 września gościła w podwarszawskim Nadarzynie na Międzynarodowych Targach Branży Komunalnej, które zostały połączone z targami Building Industry Solutions. Jak na debiutancką edycję, imprezy były bardzo udane, szczególnie z perspektywy wystawców i gości z sektora B2B. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z targów.

 

Połączenie sił

 

Równoległe organizowanie imprez targowych o podobnym „targecie” to oczywiście żadna nowość i ten model z reguły się sprawdza. Organizatorzy wyszli ze słusznego założenia, że skoro podejmują podobne tematy i prezentują identyczne maszyny, to warto zaprosić zwiedzających w tym samym terminie, w to samo miejsce.

 

Na targach prezentowane były maszyny, które mają bardzo szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Mieliśmy możliwość obejrzenia m.in. ładowarek przegubowych, koparek, koparko-ładowarek, dźwigów, żurawi oraz całej gamy sprzętu wykorzystywanego w tzw. komunalce: kompaktowych ciągników, wózków widłowych, traktorów, śmieciarek, zamiatarek, wywrotek, hakowców, lekkich pojazdów użytkowych czy maszyny przetwarzających opady.

 

Bardzo dobre wrażenie robiły stanowiska przedstawicieli czołowych producentów maszyn budowlanych, w szczególności firmy Bergerat Monnoyeur (oficjalnego dystrybutora Caterpillara w Polsce) oraz Interhandler (przedstawiciel JCB). Dodatkowo swoje maszyny zaprezentowały Merlo, Yanmar, Kubota, JMG czy Husqvarna.

 

Organizatorzy zaprosili również wystawców oferujących różnego rodzaju akcesoria, nie tylko dla branży budowlanej, ale też ogrodniczej i oczywiście komunalnej. Pojawiły się także stoiska firm świadczących różnego rodzaju usługi, m.in. czyszczenie elewacji czy usuwanie graffiti.

 

Nie tylko wystawy

 

Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej oraz targi Building Industry Solutions były oczywiście okazją do wymiany doświadczeń i zdobycia cennej wiedzy. Służyły temu liczne konferencje branżowe – wśród tematów pojawiły się zagadnienia dotyczące m.in. gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarki wodnej czy tak modnej elektromobilności.

 

Poziom merytoryczny wystąpień był bardzo wysoki i trochę szkoda, że momentami brakowało słuchaczy. Mogło to być jednak spowodowane tym, że gros odwiedzających stanowili przedstawiciele firm, którzy chcieli przede wszystkim zapoznać się z ofertą producentów i wykorzystywali swój czas na nawiązywanie kontaktów handlowych.

 

Pokazy – skromne, ale były

 

Obie imprezy targowe nie zaoferowały aż tak efektownych pokazów maszyn budowlanych, jakie znamy chociażby z paryskiego Intermat czy monachijskiej Budmy. Jednak kto chciał, ten miał możliwość bliskiego zapoznania się z możliwościami prezentowanych sprzętów. Specjalny pokaz dla dziennikarzy zorganizowała m.in. wspomniana już firma Bergerat Monnoyeur.

 

Na plus organizatorom należy zaliczyć to, że w trakcie imprezy został zorganizowany drugi półfinał konkursu Polskiej Ligi Operatorów pod pieczą Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR. Tutaj rzeczywiście się działo i był to jeden z mocniejszych akcentów targów.

 

Dodajmy również, że targi Building Industry Solutions zakończyły się wręczeniem nagród wyróżniającym się wystawcom. Otrzymały je firmy Modulo Parking Sp. z o.o., Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Wschodni Klaster Budowlany, Grupa Unibep S.A., Roben Polska, Lasmedia i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej i targi Building Industry Solutions mają potencjał, by stać się istotnymi wydarzeniami branżowymi, bezpośrednio związanymi z maszynami budowlanymi. Ich niewątpliwym atutem jest świetna lokalizacja, potężna przestrzeń wystawiennicza oraz szczere zaangażowanie organizatorów.

 

Choć pojawiły się głosy, że frekwencja nie dopisała, to należy pamiętać, że były to imprezy przeznaczone głównie dla profesjonalistów, a nie dla przeciętnego Kowalskiego. Jeśli uda się utrzymać poziom organizacji, może to być realna konkurencja dla targów w Kielcach czy Poznaniu.
 

Podsumowanie Międzynarodowych Targów Branży Komunalnej i Targów Building Industry Solutions

29/10/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU