REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Piły linowe - niezastąpione przy wycinaniu dużych otworów

Jakie cechy powinien mieć idealny sprzęt budowlany? Po pierwsze: musi być bardzo wydajny. Po drugie: gwarantować wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa operatora. Po trzecie: musi być odporny na ciężkie warunki pracy, gwarantując tym samym wieloletnią bezawaryjność. Ten opis jak ulał pasuje do pił linowych wysokiej klasy, które są specjalistycznym sprzętem budowlanym wykorzystywanym przede wszystkim do przecinania stali, kamienia, do wycinania otworów w konstrukcjach żelbetowych i murowanych, a także do przecinania dużych powierzchni (jak mosty czy mury) za jednym razem.

 

Piła linowa to niezbędny element wyposażenia profesjonalnej ekipy zajmującej się wyburzeniami czy wymianą masywnych konstrukcji budowlanych. Na takim sprzęcie trzeba polegać, stąd konieczność wybierania pił sprawdzonych producentów. W naszym poradniku przybliżamy ofertę dwóch renomowanych firm, czyli Husqvarna Construction Products oraz Tyrolit.

 

Piły linowe Husqvarna CP

 

Sprzęt tego producenta cieszy się bardzo dobrą renomą wśród profesjonalnych wykonawców. Szwedzka marka słynie z dbania o wysoką jakość swoich produktów, a także z przykładania dużej wagi do kwestii bezpieczeństwa oraz wygody obsługi. Pierwszym modelem, który chcemy zaprezentować, jest piła linowa Husqvarna CS 10.

 

Jest to sprzęt wymagający podłączenia do jednej z elektrycznych pił ściennych: WS 482 HF lub WS 440 HF (sama piła standardowo nie jest wyposażona w napęd). Taki zestaw jest idealnym wyborem do cięcia ścian w ramach systemu jednego producenta. Piła może być wykorzystywana do cięcia stali, betonu oraz innych materiałów budowlanych. Jej zaletą jest symetryczna konstrukcja, co pozwala używać CS 10 do wycinania otworów w trudno dostępnych miejscach, zarówno w pionie, jak i w poziomie.

 

Do piły można dokupić linę o długości od 1,7 metra do 11,7 metra (lina nie jest oferowana w zestawie). Magazyn pomieści 10 metrów liny, a prędkość pracy urządzenia wynosi do 1200 obrotów na minutę (przy tej wartości lina osiąga prędkość 24 metrów na sekundę). Kolumna ma wysokość 1200 mm.

 

CS 10 jest bardzo funkcjonalnym sprzętem. Zwarta, dość lekka konstrukcja ułatwia transportowanie piły. Można ją zamontować po dowolnej stronie szyny oraz na przykład na rurach. Można ją również ustawić tak, aby cięła z prawej lub lewej strony.

...

 

Cały artykuł jest dostępny w najnowszym numerze naszej

e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

Zapraszamy do lektury.

01/03/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU