REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Pierwsza na świecie spycharka z napędem elektrycznym: CAT D6 XE

Caterpillar niedawno ogłosił wprowadzenie na rynek nowej spycharki CAT D6, która jest dostępna zarówno w wariancie z napędem elektrycznym (D6 XE), jak i konwencjonalnym z automatyczną, 4-biegową skrzynią biegów. Maszyna zastępuje w katalogu producenta bardzo ceniony model D6T. Jak zapewnia Caterpillar, nowy sprzęt oferuje najlepsze w swojej klasie parametry robocze oraz bardzo niskie zużycie paliwa. Nas szczególnie zainteresowała opcja napędu elektrycznego, której bliżej przyglądamy się w tym artykule.

 

Spycharka CAT D6 XE: pionierskie rozwiązanie

 

Napęd elektryczny powoli staje się standardowym rozwiązaniem w świecie maszyn, jednak do tej pory żaden producent nie zaoferował tego w gamie spycharek. Caterpillar udowadnia, że nawet maszyny, od których wymagamy najwyższej wydajności i mocy, z powodzeniem mogą korzystać z ekologicznej i bardzo ekonomicznej wersji napędu.

 

Uwagę zwraca deklarowana oszczędność maszyny. Wyliczenia Caterpillara pokazują, że w wersji z napędem elektrycznym można się spodziewać redukcji zużycia paliwa o około 35% w porównaniu z modelem D6T. Tym samym zwrot z inwestycji w droższy wariant następuje w okresie krótszym niż 2 lata.

 

Napęd elektryczny to nie tylko korzyści ekonomiczne. Spycharka D6 XE oferuje również stałe przekazywanie mocy na grunt i większą zwrotność, co z kolei przekłada się na krótsze cykle robocze i szybszą pracę.

 

Dodatkowo napęd elektryczny został zaprojektowany w taki sposób, aby znosił nawet duże obciążenia i nie wymagał stałej obsługi serwisowej. Eksploatacja tego wariantu maszyny jest więc po prostu zauważalnie tańsza i mniej kłopotliwa.

 

Caterpillar daje jednak swoim klientom wybór. Ci, którzy preferują klasyczny napęd wysokoprężny, mogą zdecydować się na zakup konwencjonalnej spycharki D6, w której zastosowano silnik spełniający normę emisji spalin EU Stage V oraz w pełni automatyczną przekładnię 4-biegową. Zapewnia ona znacznie wyższy komfort pracy oraz zużycie paliwa niższe o 20% w porównaniu z 3-biegowym automatem w poprzedniku. Operator ma możliwość ustawienia automatycznych cykli roboczych, w tym wyboru prędkości jazdy. Resztą zajmuje się już automatyka, która bez przerwy analizuje warunki pracy i dobiera moc w zależności od zapotrzebowania.

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w najnowszym wydaniu naszej e-gazety o maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

30/04/19

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU