Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

Mamy lato, a więc sezon na roboty ziemne jest w pełni. Brukarzom, drogowcom i ekipom zajmującym się kształtowaniem krajobrazu pracy nie brakuje, a jedynym problemem pozostaje znalezienie pracowników oraz zwiększenie wydajności. W tej drugiej kwestii bardzo pomocne są odpowiednie narzędzia, które gwarantują nie tylko niezawodność, ale także precyzję i wyższy komfort pracy operatora. e-maszbud.pl przygląda się ofercie płyt i stóp wibracyjnych marki Bomag, które znajdują się w ofercie wynajmu firmy HKL Baumaschinen Polska.

 

Bomag BP 20/50 i BP 20/50 D oraz BP 25/50 i 25/50 D

 

Te modele płyt wibracyjnych należą do najbardziej uniwersalnych w całej gamie urządzeń Bomag. Różni je przede wszystkim rodzaj napędu. BP 20/50 korzysta z jednostki benzynowej Hondy o mocy 3,6 kW. Deklarowane zużycie paliwa wynosi 1,1 litra benzyny na godzinę pracy. Maksymalna wydajność zagęszczania wynosi natomiast 30 metrów na minutę, przy szerokości zagęszczanego pasa wynoszącej 500 mm.

 

Bomag BP 20/50 D, jak sama nazwa wskazuje, korzysta z napędu wysokoprężnego, a dostawcą silnika jest firma Hatz. Moc jednostki to 3,1 kW, a zużycie paliwa wynosi 0,7 l na godzinę pracy. Płyta jest wyraźnie cięższa od swojej benzynowej odpowiedniczki – jej masa wynosi 109 kg. Pozostałe parametry robocze są podobne do tych, jakie oferuje 20/50. Moc nacisku w obu maszynach wynosi 20 kN.

 

Obie płyty wibracyjne posiadają obudowę zabezpieczającą silnik przed uszkodzeniem. Standardowo są również wyposażone w uchwyty transportowe, które opcjonalnie można wzbogacić o praktyczne kółka lub płytę elastomerową do zagęszczania kostki brukowej.

 

Bomag BP 25/50 i 25/50 D to większe odpowiedniki jednokierunkowych płyt wibracyjnych, dedykowane przede wszystkim pracom brukarskim. Oferują nacisk na poziomie 25 kN. Maszyny korzystają z tych samych jednostek napędowych, które znajdziemy w mniejszych płytach. Zmieniły się natomiast masy. Wynoszą odpowiednio: 108 kilogramów w BP 25/50 i 122 kilogramy w BP 25/50 D.

 

Cechą charakterystyczną wszystkich płyt serii BP jest bardzo niski poziom wibracji, co wpływ na zwiększenie komfortu operatora. Ponadto producent seryjnie wyposaża maszyny w automatyczny wyłącznik silnika w przypadku stwierdzenia zbyt niskiego poziomu oleju.

 

Bomag BVP 18/45

 

Jest to bardzo uniwersalna jednokierunkowa płyta wibracyjna o mocy nacisku 18 kN i szerokości roboczej wynoszącej 450 mm. Maszynę napędza silnik benzynowy marki Honda o mocy 3,6 kW, którego deklarowane zużycie paliwa wynosi 1,1 litra na godzinę. Silnik jest chłodzony powietrzem.

 

Maksymalna wydajność wynosi 25 metrów na minutę, a masa własna zagęszczarki to 91 kilogramów. Mocną stroną maszyny jest jej kompaktowy rozmiar, który po złożeniu rączki umożliwia transport zagęszczarki w standardowym aucie dostawczy. Dla wygody operatora producent oferuje opcjonalne kółka transportowe. Silnik oraz wszystkie elementy napędu są chronione plastikową obudową.

 

Bomag BT 65

 

Stopa wibracyjna Bomag BT 65 to maszyna stworzona do bardziej wymagających prac, której zadaniem jest bardzo dokładne zagęszczenie gruntu pod budowę budynków czy hal magazynowych. Sprzęt jest napędzany silnikiem Hondy o mocy 2,8 kW. Zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 0,9 litra na minutę. Jednostka jest oczywiście chłodzona powietrzem. Maksymalna siła nacisku stopy wynosi 17 kN. Maszyna waży 68 kilogramów i oferuje szerokość ubijania wynoszącą 280 mm, przy maksymalnej wydajności zagęszczania 20 metrów na minutę.

 

Cały zespół silnika jest szczelnie chroniony plastikową obudową. Ułatwieniem dla operatora jest cyfrowy wskaźnik liczby wykonanych uderzeń, który pozwala rzetelnie ocenić stopień zagęszczenia gruntu.

 

Zagęszczarki i stopy wibracyjne firmy Bomag są dostępne zarówno w ofercie handlowej jak i w ofercie wynajmu firmy HKL Baumaschinen Polska. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą inwestować w zakup czy leasing urządzeń, co w przypadku branży charakteryzującej się sezonowością jest dużym udogodnieniem.

 

e-maszbud.pl

Płyty i stopy wibracyjne Bomag – idealne dla brukarstwa i lekkich robót ziemnych.
29 sierpnia 2017

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA


REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia