REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowe wozidła CAT 798 AC i 796 AC z napędem elektrycznym

Caterpillar to jeden z największych producentów sprzętu górniczego na świecie. Firma właśnie uzupełniła swoją ofertę wozideł spełniających wymagania branży wydobywczej. Do gamy producenta trafiły dwie nowe pozycje: CAT 798 AC i 796 AC. Dopisek „AC” zdradza, że mamy do czynienia z ciężarówkami wyposażonymi w napęd elektryczny. Caterpillar zapewnia, że to rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających operacjach.

 

Odpowiedź na coraz ostrzejsze normy środowiskowe

 

Wprowadzanie napędów elektrycznych do maszyn i pojazdów budowlanych nikogo dziś już nie dziwi, zwłaszcza w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Te dwa kluczowe rynki stawiają przed producentami spore wyzwanie w zakresie dostosowania produktów do bardzo rygorystycznym norm emisji spalin. Stąd decyzja Caterpillara o wprowadzeniu do oferty dwóch kolejnych wozideł napędzanych elektrycznie.

 

CAT 798 AC to pojazd o ładowności 410 ton. 796 AC oferuje ładowność 360 ton. Obie ciężarówki trafią do oficjalnej dystrybucji w drugim kwartale 2019 roku. Jednocześnie w ofercie Caterpillara pozostanie model 795F AC (o takiej samej klasie ładowności, jak 796 AC), który będzie dystrybuowany na rynkach o mniej wymagających normach emisyjnych.

 

Bardzo wysoka jakość wykonania

 

Wozidła górnicze należą do najintensywniej eksploatowanych maszyn, dlatego tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek eksperymenty jakościowe. Propozycje Caterpillara przeszły rygorystyczne testy wytrzymałości i to w realnych warunkach roboczych – wystarczy wspomnieć, że rama i podwozie mają za sobą 18 milionów godzin eksploatacji (są stosowane m.in. w już obecnym na rynku wozidle CAT 794 AC).

 

Na obawy o trwałość napędu elektrycznego Caterpillar odpowiada w najprostszy możliwy sposób: to rozwiązanie ma za sobą około 5 milionów godzin pracy, ponieważ od dawna jest stosowane w ciężarówkach 795 AC oraz 794 AC.

 

Oczywiście w obu nowych ciężarówkach znajdziemy również silnik wysokoprężny. Jest to potężna, doskonale znana jednostka CAT C175-16, którą producent oferuje w dwóch wariantach mocy: 3500 KM oraz 3100 KM. Silnik spełnia normę emisji spalin EPA Tier 4.

 

Napęd elektryczny generuje napięcie 2600 woltów i działa przy niższym natężeniu prądu niż rozwiązania stosowane w pojazdach konkurencji. Układ wytwarza mniej ciepła, został zbudowany z lżejszych komponentów, co bezpośrednio przekłada się na jego wydajność, jak również trwałość.

...cdn.

 

Więcej na ten temat na łamach najnowszego numeru naszej e-gazety o sprzętach i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

03/12/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU