REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowe tandemowe walce wibracyjne CAT CB13, CB15 i CB16 – rodzina się powiększa

To bardzo dobra informacja dla całej branży drogowej w naszym kraju. Firma Caterpillar właśnie poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowych walców wibracyjnych. Modele CB13, CB15 i CB16 mogą być wyposażone w oscylacyjny układ wibracyjny, co znacznie zwiększa ich uniwersalność. W maszynach pojawił się także bogaty zestaw udogodnień stworzonych z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie operatora.

 

Uproszczone nazewnictwo

 

Nazwy nowych walców bezpośrednio odnoszą się do ich masy. Mamy więc do czynienia z maszynami klasy 13, 15 i 16 ton. Powinno to znacznie ułatwić przedsiębiorcom szybki wybór sprzętu, który jest im faktycznie potrzebny. Oczywiście zmiana nazewnictwa nie jest jedynym „bonusem” zaoferowanym przez Caterpillara.

 

To nazwa układu mapowania liczby przejazdów i temperatur. Znajdziemy w nim czujniki temperatury na podczerwień z mapowaniem GPS, co zapewnia operatorowi natychmiastową i bardzo precyzyjną informację na temat bieżącej temperatury nawierzchni, położenia maszyny, liczby przejazdów oraz pokrycia przejazdu. Znacząco wpływa to na efektywność i jakość pracy, minimalizując ryzyko konieczności wykonania poprawek. Informacje rejestrowane przez system mogą być później analizowane i dołączane do dokumentacji kontroli jakości.

 

System szczególnie przydaje się w godzinach nocnych, gdy nie ma możliwości precyzyjnej obserwacji zachowania nawierzchni. Wystarczy podłączyć oświetlenie krawędzi bębna i powierzchni bębna, aby automatycznie wydłużyć dzień roboczy. Dzięki temu można wykonywać pracę nawet przez całą dobę, co przyspiesza czas realizacji zlecenia.

 

Warto również dodać, że układ przewiduje komunikację na linii maszyna-maszyna. CAT Compaction Control pomaga zachować synchronizację wzorców walcowania poprzez udostępnianie danych mapowania na wyświetlaczach wielu maszyn, w tym CMV, mapowanie temperatury, obszar pokrycia i mapy liczb przejazdów.

... cdn.

 

Więcej na ten temat już za kilka dni, w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

26/03/18

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU