REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowe koparki kołowe CAT M314 i M318. Wydajność w parze z oszczędnością

Caterpillar niedawno poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty dwóch zupełnie nowych maszyn, które zostały zaprojektowane z myślą o obniżeniu kosztów posiadania, przy jednoczesnym zachowaniu lub nawet zwiększeniu możliwości roboczych. Koparki kołowe CAT M314 i M318 świetnie wpisują się tym samym w oczekiwania przedsiębiorców, zwłaszcza w czasie, gdy jest niemal pewne, że czeka nas zaciskanie pasa. Więcej o tych nowościach piszemy w naszym artykule.

 

Podstawowe dane techniczne

 

Obie koparki oczywiście znacząco się od siebie różnią pod względem parametrów roboczych oraz wymiarów. Mniejsza M314 ma masę eksploatacyjną między 15 a 18 ton, z kolei M318 – między 17,5 a blisko 20 ton. Co ciekawe obie maszyny są napędzane tą samą jednostką napędową CAT C 4.4 ACERT, ale rozwijającą moc odpowiednio 148 oraz 174 KM. Dodajmy, że jest to bardzo ekologiczny silnik, spełniający najsurowszą obecnie normę emisji spalin EU Stage V, charakteryzujący się przy tym bardzo niskim zużyciem paliwa, co przy jednoczesnym zastosowaniu większego zbiornika oleju napędowego pozwala wydłużyć okres pracy pomiędzy tankowaniem.

 

Model CAT M314 kopie na głębokość maksymalnie 5290 mm, natomiast M318 oferuje w tym zakresie do 5600 mm. Maksymalny zasięg na poziomie gruntu dla mniejszej koparki wynosi 8650 mm, a dla większej 8960 mm. Wspomnijmy jeszcze wysokości ładowania, która w M314 wynosi maksymalnie 7010 mm, a w M318 7170 mm.

 

Tyle, jeśli chodzi o „suche” dane. Pora przejść do ciekawszych rzeczy, bo obie maszyny mają do zaoferowania naprawdę interesujące funkcje oraz możliwości.

 

Poradzą sobie z każdym zadaniem

 

Nowe koparki CAT M314 i M318 imponują wszechstronnością, dzięki czemu mogą być brane pod uwagę, jako uzupełnienie floty maszyn w firmach drogowych, budowlanych, wydobywczych czy nawet specjalizujących się w architekturze krajobrazu. Pomimo zastosowania ekologicznego napędu, udało się jeszcze podnieść wydajność maszyn w porównaniu z serią F. Jest to zasługa między innymi zwiększenia momentu obrotowego o około 15%. Obecnie koparki są zdolne rozwinąć prędkość maksymalną do 34 km/h, co także pozwala szybciej realizować zadania na oddalonych od siebie placach budowy.

 

Na znakomitą wydajność maszyn duży wpływ ma również zastosowanie technologii Product Link, która umożliwia zdalne monitorowanie parametrów roboczych oraz diagnozowanie ewentualnych usterek. Dzięki temu można z góry zaplanować harmonogram wykonania naprawy, zgromadzić potrzebne części i narzędzia, oszczędzając tym samym mnóstwo energii oraz skracając czas przestoju.

...

 

Więcej na ten temat już w tym tygodniu, w nadchodzącym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych.

31/03/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU