REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowe kompaktowe ładowarki kołowe Kramer 5035 i 5040: bezkonkurencyjnie wszechstronne

Ładowarki kołowe Kramer są właściwie synonimem wszechstronnych maszyn, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach: od budowlanej, przez komunalną, aż po ogrodniczą. Producent stale pracuje nad udoskonalaniem i rozszerzaniem swojej oferty, czego najlepszym przykładem są dwie nowe maszyny w jego portfolio. Kompaktowe ładowarki kołowe Kramer 5035 (to odświeżona wersja istniejącego modelu) oraz 5040 prezentują atuty, za które tak lubimy maszyny tej firmy, ale jednocześnie zostały świetnie przystosowane do rosnących wymagań użytkowników oraz potrzeb środowiska naturalnego.

 

Podstawowe parametry techniczne

 

Odświeżona ładowarka kołowa Kramer 5035 jest napędzana silnikiem Yanmar o mocy 25,2 KM. Jej ładowność wynosi 1140 kilogramów, a ciężar roboczy to dokładnie 1920 kilogramów. Jest to więc kompaktowa maszyna idealnie sprawdzająca się na ograniczonej przestrzeni, która szczególnie dobrze poradzi sobie w pracach rolniczych oraz związanych z architekturą krajobrazu.

 

Większa ładowarka kołowa Kramer 5040 również jest napędzana jednostką Yanmar, ale w wariancie o mocy 38,8 KM. Masa operacyjna maszyny wynosi 2070 kilogramów, natomiast maksymalne obciążenie łyżki to 1400 kilogramów. Ta ładowarka oferuje więc zauważalnie lepsze parametry, co już predysponuje ją do zastosowań typowo budowlanych.

 

Dodajmy również, że jednostki napędowe zastosowane w tych maszynach spełniają normę emisji spalin EU Stage V, wykorzystując układ oczyszczania spalin wyposażony w DPF oraz DOC.

 

Największy atut? Zwrotność!

 

Nowe ładowarki kołowe Kramera, co nie może być dla nikogo zaskoczeniem, imponują rewelacyjnymi właściwościami jezdnymi. Każdy operator, który miał okazję pracować na poprzednich modelach Kramera, z pewnością dobrze to wspomina. Obie maszyny pod tym względem wyznaczają jeszcze wyższe standardy – ciasne place manewrowe, zatłoczone budowy i wąskie uliczki miast, to ich naturalne środowisko.

 

Kompaktowość tych ładowarek jest dosłowna, ponieważ obie mają zaledwie 1,26 metra szerokości. Niska masa transportowa umożliwia bezproblemowe przewożenie maszyn na standardowej przyczepie samochodowej.

 

Obie maszyny zostały zbudowane w oparciu ramę nowej generacji, która dodatkowo poprawia ich walory w zakresie zwrotności oraz stabilności. Operator ma do swojej dyspozycji trzy tryby prowadzenia ładowarki – w tym oczywiście napęd na wszystkie koła skrętne, co pozwala bez najmniejszego problemu manewrować między paletami, ciasno rozmieszczonymi budynkami, drzewami etc. Po raz pierwszy w tej klasie maszyn pojawiły się również tryb napędu wyłącznie na przednie koła oraz tryb kraba (idealny do jazdy w bliskiej odległości wzdłuż ścian, rowów, żywopłotów etc., eliminujący ryzyko uszkodzenia maszyny czy innego obiektu).

...

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna w czerwcowym numerze naszej e-gazety e-maszbud.pl

Zapraszamy

22/07/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU