REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowe kompaktowe ładowarki kołowe CAT serii M. Czym zaskoczą modele 910, 914 i 920?

Caterpillar już kilka tygodni temu zapowiedział wprowadzenie do oferty nowych kompaktowych ładowarek kołowych, które uzupełnią przebojową gamę M. Modele 910, 914 oraz 920 (ten ostatni zastępuje model 918M) oferują wiele zaawansowanych funkcji dostępnych w standardzie, a także są dostępne w konfiguracji o zwiększonej wysokości podnoszenia. Dodatkowo modele 914 i 920 mogą zostać zamówione w wariancie do przeładunku kruszywa. Przyjrzyjmy się bliżej tym bardzo interesującym maszynom. 


Rzut oka na specyfikację techniczną 


Nowe ładowarki kołowe, choć konstrukcyjnie bliźniacze, dość mocno różnią się parametrami roboczymi. Model 910 ma masę eksploatacyjną nieco przekraczającą 17,8 tony. Ładowarka CAT 914 waży już nieco ponad 19 ton, a największa 920 – blisko 21,7 tony. Różnice występują również w pojemnościach łyżki – wynosi ona od 1,3 (910), przez 1,5 (914) do 1,7 m3. 


Zupełnie nowa jednostka napędowa 


We wszystkich ładowarkach zastosowano ten sam rodzaj napędu – silnik CAT C3.6 zastępuje dobrze znaną jednostkę CAT C4.4. Caterpillar postawił na dwa warianty mocy: 111 KM (910 i 914) oraz 122 KM (920). Co ciekawe, silnik pomimo mniejszej pojemności, oferuje dokładnie taki sam moment obrotowy, jak poprzednik. 


Mocną stroną tej jednostki jest oszczędność. Caterpillar podaje, że udało się tutaj ograniczyć zużycie paliwa o około 5%, przy jednoczesnym spełnieniu normy emisji spalin do poziomu EU Stage V/EPA Tier 4 Final. Gdy dodamy do tego większy o 11 litrów zbiornik paliwa, zyskamy obraz maszyny, która może pracować dłużej na jednym tankowaniu, oszczędzając mnóstwo czasu i mając mniejszy negatywny wpływ na środowisko. 

...

 

Cały artykuł jest już dostępny w najnowszym numerze naszej e-gazety o sprzęcie i maszynach budowlanych. Zapraszamy do lektury.

04/05/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU