REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

Nowa minikoparka hydrauliczna CAT 306 CR: potrzeby operatora są na pierwszym miejscu

Pod koniec grudnia ubiegłego roku firma Caterpillar oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu, który pozwoli producentowi skutecznie zawalczyć o klientów poszukujących maszyn klasy 6-tonowej. Minikoparka hydrauliczna CAT 306 CR ma kilka bardzo istotnych atutów w zestawieniu z konkurencją. Przede wszystkim maszyna została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa operatorowi. Zadowoleni będą też właściciele sprzętu, dla których najważniejsza jest świetna wydajność oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się bliżej tej bardzo ciekawej konstrukcji.

 

CAT 306 CR: operator będzie zachwycony

 

Projektanci nowej minikoparki wyszli ze słusznego założenia, że jeśli zapewnimy operatorowi wysoki komfort pracy, to przełoży się to na jego efektywność, a tym samym tempo i jakość wykonywanych robót. W końcu sama maszyna niczego nie zrobi (chyba, że jest autonomiczna, ale to jeszcze melodia przyszłości). Skupienie się na potrzebach i oczekiwaniach operatora widać tutaj na każdym kroku, zwłaszcza po zajęciu miejsca w kabinie.

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na znakomite wyciszenie kabiny. Hermetyczna konstrukcja chroni operatora przed pyłem i hałasem – poziom głośności w trakcie pracy nie przekracza 72 dB (A), co jest świetnym wynikiem w tej klasie maszyn.

Każdy operator doceni, że na wyposażeniu minikoparki znajduje się klimatyzacja – biorąc pod uwagę przedłużające się fale upałów w naszym kraju jest to bardzo duża zaleta maszyny.

 

Dodatkowo w kabinie znajdziemy zupełnie nowy monitor LCD z łącznością Bluetooth. Wyświetlacz przede wszystkim przekazuje operatorowi kluczowe informacje na temat stanu minikoparki, w tym dotyczące zużycia paliwa czy komunikatów serwisowych.

Inżynierom Caterpillara udało się połączyć komfort z bezpieczeństwem. Kabina oczywiście spełnia normy ROPS i TOPS, dodatkowo zastosowano tutaj górną osłonę, która zabezpiecza przed skutkami upadku ciężkich przedmiotów z wysokości. Jeszcze w 2020 roku do sprzedaży ma też trafić wariant minikoparki z zadaszeniem zamiast hermetycznej kabiny.

 

Najwyższy poziom ergonomii

 

Przez ergonomię należy rozumieć nie tylko dobrze rozplanowane środowisko pracy, ale również łatwość sterowania maszyną, co w przypadku minikoparek klasy 6-tonowej jest szczególnie ważne. Tutaj bowiem liczy się maksymalna precyzja, a tę zapewnia stosowany wyłącznie w maszynach CAT system StickSteer. Znajdziemy go również w CAT 306 CR.

...

 

Pełna wersja artykułu jest już dostępna w najnowszym numerze naszej e-gazety o maszynach i sprzęcie budowlanym.
Zapraszamy do lektury.

31/01/20

 

REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Branżowego Katalogu Firm: mpc24.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

Maszyna sama

Cię nie znajdzie,

ani sama się

nie sprzeda...

 

REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

BLACK WEEK Z E-MASZBUD.PL

POKAŻ SWOJĄ FIRMĘ NA E-MASZBUD.PL I UZYSKAJ DO -80% RABATU!!!

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU